Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja lehet a nyuszimnak?

Mi baja lehet a nyuszimnak?

Figyelt kérdés
Van egy baknyulam aki mostmár 2 honapja velünk van, eddig semmi gond nem volt vele. Mindenki mondta, hogy ilyen agressziv stb.. Pár napja mint akit kicseréltek. Kinn volt most is és ölbe vettem ahogy szoktam, olyat harapott a hasamba, hogy konkrétan vérzik. Karmol is mostanában, nem tudjuk egyszeruen mi van vele. Mit tudok tenni, hogy ezt befejezze?
2016. febr. 18. 17:09
 1/10 Titusztitusz ***** válasza:
Igyekezz minnél több időt tölteni az állattal, hogy megszokjon...A nyulak sajnos gyorsan felejtenek, ha csak 1-2 napig is nemvagy a közelükben, már teljesen idegenként viszonyulnak hozzád, hiába tüntek addig úgy, hogy már megszoktak és nem félnek tőled...
2016. febr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos az utobbi idoben volt, hogy nem itthon aludtam de az 2 nap volt. Akkor nem tudom, hogy anya kivette e szaladgalni de majd most vissza szoktatom kézbe.
2016. febr. 18. 17:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs ivartalanítva, az is okozhatja az agressziót.
2016. febr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Teli találat mert nincs!
2016. febr. 18. 17:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ivarosodik, emiatt agresszívebbé vált. Az ivartalanítás talán segít, az életét is meghosszabbíthatja.

Egyébként pedig a nyuszikat NEM vesszük ölbe! Gyűlölik ha felemelik őket, mert a ragadozókra asszociálnak, ők más esetben nem emelkednek el a talajtól. Az anyjuk sem viszi őket szájban, ők mindig a földön maradnak. A nyulak félnek, ha felveszik őket és ez is kiválthat agressziót. Oké, ettől függetlenül elsősorban én is az ivarosságra gyanakszom, de akkor sem kell őket emelgetni. Nem jó nekik, stresszeli őket. Van amelyik nyuszi nem tiltakozik, nem karmol, nem kapálózik, nem remeg vagy ilyesmi, tehát nem látszik rajta, hogy nem akarja, de mégis fél, csak elfogadja, hogy erősebbek vagyunk és nem tud mit tenni. Mindig menj le hozzá te a földre. ő nem egy kisgyerek, nem akar kézben lenni.

2016. febr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ivaros viselkedés. Ez ilyen. Vagy magától lenyugszik, vagy az ivartalanítás megnyugtatja. Előbbire kevés az esély.

A viselkedésről nem tehet, a hormonjai okozzák.

2016. febr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ivartalaníttasd - ahogy előttem is írták már!

És tényleg ne emelgesd, ne az öledbe vedd, hanem ülj le mellé inkább!

2016. febr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szoktam mellé ülni, sőt mindig. Ölbe pedig azert volt mert előfordult már, hogy ültem és mászott fel.:)

Köszönöm a válaszokat!

2016. febr. 20. 08:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha magától az öledbe mászik, az jó, csak te ne emeld fel, ne rakd az öledbe vagy hasonló. :)
2016. febr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bujos, tehat O maszik nem pedig en eroltetem ra.:)
2016. febr. 20. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!