Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Igaz az hogy, az elárvult...

Igaz az hogy, az elárvult kisnyulaknak jó tejbótlóként, ha tehéntejbe rakunk fözőtejszínt, tojássárgáját és szőlőcukrot?

Figyelt kérdés
2016. febr. 21. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem túl jó, de jobb, mint mondjuk a sima tej vagy a hivatalosan állatoknak való tejpótló. Sajnos ha az újszülött nyuszit magára hagyja az anyja, kevés az esélye a túlélésre mesterséges módon. Több esélye van egy speciálisan összeállított tejpótlékkal, ami jobban hasonlít a valódi nyúltejhez és van benne pár gyógyszerféle is (pl. macskáknak való tejpor, kis olaj, rodicare..)
2016. febr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]

Eszerint mesterséges táplálásnál nem alkalmazható tehéntej.

2016. febr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pont ezen az oldalon láttam, ezt, jobban olvasd át.
2016. febr. 21. 14:34
 4/10 A kérdező kommentje:
Honnan tudok macskatápszert szerezni
2016. febr. 21. 16:21
 5/10 A kérdező kommentje:
szerezni?
2016. febr. 21. 16:22
 6/10 anonim ***** válasza:

Kisállatpatikában vagy kereskedésekben lehet kapni tejpótlót.

Így csináld:

[link]

Sok sikert!

2016. febr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én neveltem már nyuszikat macskatápszerrel. 8-ból 4 sajnos elpusztult ígyis, nem tudom a pontos okát, szopiztak rendesen, de valami mégsem lehetett jó nekik. A maradék 4 viszont felnőtt és szép egészségesek lettek. Szóval nem lehetetlen dolog.
2016. febr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 A 8-ból 4 nagyon szép arány, ez is ritka!

A gond a macskatápszer. Nyilván nem erre van szükségük, ezért hiába szoptak rendesen, nem volt elég az életben maradáshoz.

Egyébként minél később kényszerülnek a mesterséges nevelésre, annál nagyobb az esélyük a túlélésre.

2016. febr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az eredeti kérdésre is kiváncsi vagyok.
2016. febr. 22. 17:51
 10/10 anonim ***** válasza:

De hisz kaptál választ az eredeti kérdésre. A 6-os válaszoló linkjében is ott áll:

"Egy kevésbé jó, de elfogadható megoldás, ha egy deciliternyi magas zsírtartalmú tejbe teszünk egy tojássárgáját, két evőkanál főzőtejszínt és egy darab szőlőcukrot, majd ezt felmelegítjük és jól összekeverjük."

Én is ezt mondtam, hogy elmegy, de nem túl jó, van jobb is. És szintén ugyanez az oldal ír hasonló módsz

ert, mint amit én is mondtam, ami jobb a kérdésedben szereplő tejpótléknál. Ez így hangzik:

"Nagyjából egyforma mennyiségű macska tejpótló port, RodiCare akuttat (vagy a felsorolt teák valamelyikét) és meleg, de nem forró vizet összekeverünk, majd hozzáadunk 1-2 csepp olajat. Gyenge vagy újszülött fiókák esetében ehhez jön még egy kevés colostrum. A felfúvódásra, puffadásra hajlamos kisnyusziknál a RodiCare akut mennyiségét megnövelhetjük és/vagy adhatunk hozzá Imogast vagy Sab Simplexet."

2016. febr. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!