Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül egy nyuszi...

Mennyibe kerül egy nyuszi ivartalanítása?

Figyelt kérdés

Van 6 nyuszim, mind ivaros és különböző neműek. 4 bak, 2 nőstény. Egy nagy kifutóban szeretném tartani őket. Ehhez ivartalanítás kell ugyebár. Azt szeretném kérdezni, hogy:

1. Mennyibe kerül egy nőstény és egy bak nyúl ivartalanítása?

2. Az ivartalanítás nagyon kockázatos?

3. Az ivartalanítás után a bakok jól kijönnek majd egymással?


A válaszokat előre is köszönöm. :)


2010. ápr. 1. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
hát szerintem nem drágább mint egy macska esetében szerintem 6-7 ezer körül számolhatsz. egyszerűbb, ha csak a két fiút ivartalanítod és kész, kivéve ha vad nyuszi is hozzájuk kerülhet mert akkor az veszélyes:)
2010. ápr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy a nőstények sem jönnek ki egymással. :( És a betegségeket is elszeretném kerülni.
2010. ápr. 1. 14:32
 3/4 anonim ***** válasza:

A miénket 13ezerért ivartalanította egy jó nevű pesti orvos, aztán kiderült itt Egerben is van olyan aki elvállalta volna és ért is hozzá.

Rutin műtét, csak utána van gond ha kirágja a sebet és elfertőződik, vagy gallért kap nem tudja kitisztítani és akkor is elfertőződik a seb (velünk az utóbbi történt, de azt az egy hónapot nem kívánom senkinek amíg teljesen felépült)

Tehát pár napig gallér, majd le lehet venni, hogy a nyuszi kitudja tisztítani magának a sebét.

Egyedül él a miénk és bak volt, így csak azt tudom elmondani, hogy lenyugodott, nem hág semmit és most már kutya baja.

A történtek után is ajánlom a műtétet, de lehet a lányokat kellene inkább mivel sokuk hal meg daganatos megbetegedésekben, és az álterhesség is veszélyes rájuk nézve, de ezzel az eljárással ezek elkerülhetők és tovább él mint egy ivaros.

2010. ápr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. ápr. 2. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!