Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vemhes a tengerimalacom? O. o

Vemhes a tengerimalacom? O. o

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan 1 hónapja hoztam malacokat.A kisállat kereskedésben lévő férfi,azt mondta hogy a malacaim lányok.De egy ideje feltűnt az hogy az egyik malacom folyamatosan berregett,és rázta a popóját,mikor a másik malim közelében volt.Utánna az tűnt fel hogy az egyik malacomon ilyen kis,"emlő" szerűségek kezdtek kijönni(2db a lábánál). [link] nem az én malacom).

Szóval ilyen a malackám,csak még nem ennyire gömbölyű.Ma meg,azt veszem észre,hogy a malackám(akin véltem felfedezni ezeket),rámászott a másikra.És most fogalmam sincs,hogy melyik milyen nemű,illetve hogy aki olyan mint az a malac akit belinkeltem(csak nem ennyire dundi),vemhes lehet-e.:s Nem igazán akarnék kismalacokat,és nem is tudom mit kezdjek ezzel a helyzettel.Most vannak először malacaim,még sosem tartottam malacokat.Kérlek valaki tudna segíteni,illetve elmondani mit kell ilyenkor tenni,illetve hogy ezek szerint lehet-e vemhes?és,ha vemhes,akkor hogyan kell tartani?

Nagyon köszönöm mindenki válaszát,és kérlek ne írjatok olyat hogy van ebből kismillió kérdés,de ez nekem fontos,és emiatt kiírtam.



2016. márc. 3. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
állatkereskedésben csajnos sokszor átverik a vevőt, öreg malacot adnak el, mintha fiatalka lenne, lánynak adják el, ami valójában fiú. nem beszélve arról, hogy beteg malacot is árulnak, pld tetűset dorogi állatboltan. egyébként nálunk is ez a helyzet, mint nálad, én sem tudom, hogy most valóban lányokat adtak el nekem a boltban, vagy fiú az egyik. nálam is rázza a popóját és berreg az egyik, a másik meg felugrik a hátára.
2016. márc. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából az a bolt iszonyatosan megbízható,soha nem adtak még el nekem egy beteg állatot se,vagy öreget,hiszen egészen 7 éves koromtól onnét hozunk állatokat,és minddel rendben volt minden,csak mikor hoztuk őket,akkor nem voltak külön választva,és attól tartok hogy az egyik kis Casanova felcsinálta a malacot.Vagy az enyém.Csak az még a baj,hogy a 2 malacon kívül van még 2db aranyhörcsögöm is,és így van 4 állatom és már nem férne el még több.....:P
2016. márc. 3. 14:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Olvasd ezt el, fordítsd meg a tengerimalacokat és látni fogod a tényállást:

[link]

2016. márc. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia!

Sajnos rengeteg állatkereskedésben nem tartják megfelelő körülmények között az állatokat. Se széna, se megfelelő táp (szotyis kukoricás tápokat látok sokszor előttük ami káros az emésztésükre na meg a fogaiknak) és a legnagyobb hiba hogy együtt tartják a hímeket és a nőstényeket. Akik akár egy perc alatt befedezik a nőstényeket. Szóval ha együtt voltak tartva akkor tuti hogy vemhes. Egy kölyök malac esetén ez akár halálos is lehet. Hiszen egy pár hónapos csöpség hogy tudna kihordani egy vemhességet?

A popó rázás és berregés természetes dolog azt az azonos neműek is csinálják.

De ha másszák egymást az más tészta. Youtubeon vannak fent videók ahogy a hím befedezi a nőstényt. Ha nem láttatok még korábban olyat akkor tanulságos lehet. Én a helyedben, ha tényleg vemhes és le is fialt visszavinném a kereskedőnek és elkérném a panaszkönyvet, na meg a vételárat. Ha nem akarja visszavenni a kölyköket lehet hatósági állatorvost kérni vagy szólni az Állategészségügynek. Attól tuti megijed. De őszintén én sajnálnám azokat a kölyköket visszaadni egy ilyen felelőtlen boltosnak. Persze sokan azt gondolják nem nagy dolog ha vemhes egy állat de ott a kereskedésben lehet hogy a saját testvére csinálta fel a malacot, aminek lehetnek később komoly szövődményei a kölyöknél. A vemhesség első jele ha a nőstény meghízik. Kb olyan mint egy körte. Az emlői majd csak a végén duzzadnak meg. Kb 2 hónap és minden kiderül, mivel a vemhesség kb 68 nap.

Itt találsz róla több infót: [link]

2016. márc. 7. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha nem túl kicsi a malac (ha még nincs fél éves) és nem viselkedik furán (nem lesz étvágytalan, nem gubbaszt a sarokban) nem sok teendőd van a malacoddal. A szülésnél nagyon önállóak. Nem valószínű hogy kell neki segíteni. Érdemes odafigyelni hogy megfelelő tápot kapjon (versale laga Cavia Complete a legjobb) sok szénát és vizet. Na meg ilyenkor fontos a C vitamin is. Jó a patikai is de lehet kapni kifejezetten tengerimalacoknak adható hosszúfelszívódású c vitamint. A Facebookon van egy csoport Tengerimalacok értük és velük itt sok hozzáértő van, ja meg a Tengerimalac Védőegyesülettel is felveheted a kapcsolatot ha kérdésed van. Ők nagy szakértelemmel rendelkeznek és nagyon segítőkészek. Akár a kölyköknek is segítenek jó és felelősségteljes gazdit találni.
2016. márc. 7. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát!:)
2016. márc. 11. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!