Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tudok tenni, ha a hörcsögö...

Mit tudok tenni, ha a hörcsögöm megvakult?

Figyelt kérdés
2,5 éves dzsungária hörcsögöm van, aktív volt, mozgékony, kb 1 hete mikor alig jött elő láttam, hogy szemeiben fehér folt látható. Tegnap előtt nem jött elő, így kivettem a ketrecéből, szemét ki se akarta magától nyitni, remegett, dölöngélt, össze-vissza mászkált, kezembe elaludt, amit még soha nem tett, mert mindig izgett-mozgott. Mai nap pedig a fehér folt szinte az egész szemét már érintette, de viszonylag mozgékony újra, eszik-iszik és hajtja a kerekét is, sőt ketrecre is felmászik..Állatorvos nem foglalkozik hörcsöggel, aki a közelben van. így nem tudtam elvinni. Megvakult volna, ha igen mit tudok csinálni és miért viselkedett egy napig olyan furán?

2016. márc. 6. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Olyan nincs, hogy egy állatorvos nem foglalkozik egy állattal. Akkor jelentsd fel, mármint ne te, hanem a szüleid, gondolom fiatal vagy még... és vigyétek el szerencsétlen állatkát egy felelősségteljes orvoshoz. Magától nem fog meggyógyulni.
2016. márc. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szürke hályog?

Sajnos elég költséges a kezelése, kutyáknál olyan 50 ezer körül, hörcsögnél nem tudom, hogy működik ez, vagy a kis méretük miatt foglalkoznak-e ilyennel. Ráadásul kutyáknál sem mindig eredményes a műtét.

Érdemes megmutatni egy állatorvosnak, aki ért a kisemlősökhöz, ő tud pontosabbat mondani.

2016. márc. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne kisállat-orvoshoz menni. Budapesten tudok párat ajánlani, pl Pazár Péter az Állatorvosi egyetemen. Hörcsögöt is kezel és nagyon jó!
2016. márc. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, látta orvos a mai napon, aki azt mondta, hogy műthető, de mivel már idős nem lenne sok esélye és hogy fájdalmai valószínűleg nincsenek és így is tud tájékozódni, ez a korral jár. Köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 7. 16:22
 5/5 anonim válasza:
biztos gennyes a szeme!!
2016. márc. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!