Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszitartók! Lakasban szabado...

Nyuszitartók! Lakasban szabadon tartott nyuszik tényleg tutira megragjak a bútort? Csak fát vagy műsnyagot is megragna?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a nyúl rágcsáló,de annyian tartanak lakasban nyulat nem hiszem hogy nekik szét van rágva a bútoruk..szeretnek hobby állatként nyuszikat de félek hogy mindent szétrágna:-/
2016. márc. 12. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden rágcsáló szereti rágcsálni a fát, vezetékeket stb.
2016. márc. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De elkülöníthetsz nekik egy részt ahol nincs semmi értékes vagy veszélyes dolog.
2016. márc. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sógorom nyuszit tart a lakásában. Bútorokat nem tudom, de arra konkrétan emlékszem, hogy arra panaszkodott, hogy az összes kábelt át kellett helyezni és eltakarni, mert a nyúl rágta őket.
2016. márc. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. A nyúl nem rágcsáló.

2. Nem rág meg mindent, de egy-két dologba belekóstol, ezért fontos, hogy ne érhessen el pl. kábeleket. Nálam egyébként a fa és műanyag dolgokat nem rágták meg soha, de pl. a telefontöltőm és a szőnyeget igen. Persze csak kóstolás szinten, egyébként nem jellemző rájuk, hogy rágcsálnak, ha megfelelően vannak etetve, van fajtársuk, nagy helyük, egyszóval jól vannak tartva és nem unatkoznak.

2016. márc. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szerencsére a kábeleket nem tudná megrágni mert kàbel takaró alatt vannak elrejtve.csak bútorokat féltem mert szeretném kiengedni sokat hogy jól érezze magat de minden percben nem tudom nézni hogy meg rág e valamit... Azt olvastam fát kell betenni a kettecebe,almafa ilyesmi. Meg ugye a széna.
2016. márc. 13. 07:44
 6/6 anonim ***** válasza:

A bútorok rágása nem jellemző, mert az már be van kenve mindennel, ami nem annyira vonzza őket. Ráadásul azok a nyuszik szoktak rágcsálni sokat, amik unatkoznak vagy elégedetlenek valami miatt. Pl. a ketrecet is ezek a nyuszik rágják, ha valami nem oké. Alapvetően nagy helyet keríts el neki(k), mert a mozgásigényük akkora, mint egy macskáé, tehát nagy és állatkínzás lenne egy "nyúlketrecben" tartani, ami 100 vagy 120 centis.. Ilyen egy megfelelő nyúlketrec:

[link]

Emellé is persze sokat kell kiengedni, több órát naponta.

Széna meg lehetőleg friss fűfélék kellenek a nyusziknak és a lehető legjobb fogkoptatók, meg amit mondtál, ágak is, amik egyébként nagyon egészségesek is. Lehetőleg mindig legyen előtte. Így nagyobb az esély, hogy mást nem rág meg, de nem csak ez a fontos. A benti nyuszik azért rágnak sokszor, mert tényleg baromira unalmas odabent, nem érik környezeti ingerek, ellenben a kintiekkel (pl. eső, szél, hó, napsütés, autók hangja, járókelők, más állatok, fűnyíró..)

Plusz a nyuszik nagyon társas lények, mint a tengerimalacok is, ezért - hiába mondják sokan, hogy elvan egyedül - ha jót akarsz neki, legalább kettőt tartasz. Nem hobbiból tiltották be a jobb országokban a nyulak egyedül tartását, törvénybe vésték és büntetik. Az állat érdekében.

Amúgy nem a bútorok a legfontosabbak, hanem pl. szobanövények, mert azokat előszeretettel megrágják és mérgező lehet.

2016. márc. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!