Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi ez a kinövés a malacom...

Mi ez a kinövés a malacom mancsán?

Figyelt kérdés

Ma karomvágás közben fedeztem fel ezt a valamit a jobb mellső lábán, de nem tudom mi ez...A vége hozzá van nőve a mancsához, de amúgy lifeg csak. Először azt hittem beleragadt valami a szőrébe. Az állaga puha, aszadt, ha hozzáértem fel se tűnt neki, mintha nem is érezné, de levágni nem merem. Találkozott valaki ilyennel? Mi ez? Mit csináljak vele?

[link]

[link]



2016. márc. 21. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem sokat látok belőle így elölről, de nekem gyanús, hogy talppárnagyulladás. Ha kemény almot használsz, cseréld le puhábbra, teríts polárt a műanyagokra, és gyakran cserélj almot, mert ha pl átázik a forgács és a pisis almon mászkál, az is okozhatja. Linkelek egy cikket, amiben erről van szó, nem ritka dolog, de nem ártana egy dokival megnézetni. A cikkben sarkantyúról is írnak, a képedet nézve akár az is lehet (mellső láb, hátul), de sajnos olyat még nem láttam, így ezt tényleg csak halkan merem felvetni.

[link]

2016. márc. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Nézegetve a cikket, sarkantyúra gyanakszom, viszont nem szeretnék semmilyen beavatkozást végezni, amíg nem biztos, úgyhogy inkább keresek Pécsett egy dokit aki ért is a malacokhoz és komolyan is veszi őket. Sajnos ez nem gyakori :(
2016. márc. 22. 06:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem mind a két malacomnál volt ilyen sarkantyú szerű bőrkeményedés. Nem volt begyulladva, meg semmi bajuk nem volt tőle. Körömcsipesszel mindig lecsíptem a végét óvatosan.
2016. márc. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!