Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel tudnám otthonosabbá tenni?

Mivel tudnám otthonosabbá tenni?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem ezt a ketrecet a két malackámnak és szeretném még barátságosabbá, otthonosabbá tenni nekik.

[link]

Mivel tehetném? Akár én magam is szívesen csinálok nekik valamit kézzel, de boltban is megveszem ha kell. Tippek? Ötletek? Esetleg tapasztalatok, hogY a tengerimalacok mitől érzik még jobban magukat?



2016. márc. 22. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Van ilyen fémből készült labda de nem teli hanem ilyen rácsos és a közepébe van egy egér mert ugye ez egy macska játék de én kivettem az egeret belőle és frissen szedett füvet vagy pedig szénát szoktam bele rakni és fellógatom a malackáknak a ketrecbe. Nagyon sokáig elszórakoznak vele még kieszik belőle a füvet.

Leköti őket nem csak állnak és esznek hanem fel kell érte ágaskodni szóval szerintem tök jó.

2016. márc. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Petmagic termékei :)
2016. márc. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Vehetsz nekik pl. a Fressnaffban nyalósót, vagy vannak ilyen különböző gyümölcs formájú és ízű vitaminok, ezeket rögzíteni kell a ketrec oldalához, vehetsz neki akár hörcsögágyat(tudom,hogy nem tengerimalacoknak van kitalálva, de a nyulaim is imádták), esetleg vehetsz nekik szénaházat vagy sarokházikót.
2016. márc. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, a labdát kipróbálom!

erdeigyümis nyalogatós-fogkoptatójuk, illetve házikójuk van (talán a képen látszik is) .

2016. márc. 24. 18:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyen labdát malacnak is kapsz szénatartó néven, am ha nagyobb helyet akarsz csinálj emeleteket a ketrecbe.
2016. márc. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gyevickie ***** válasza:

Lehet nekik csinálni emeletet. A legegyszerűbb egy laminált parketta lapot betolni a rácsok közé a megfelelő magasságba és rögzíteni.

Én olyan emeletet csináltam nekik, hogy műanyag vágódeszkára rászögeltem 4 lábat nem mérgező fából. A felszínét be kell vonni fürdőszobai gumiszőnyeggel, hogy ne legyen kemény. Az emelet lábai mellett tudnak mozogni, a tetejére meg fel tudnak ugrani. A tápos tálat célszerű feltenni nekik az emeletre.

Varrhatsz nekik függőágyat. Egy kb. 30x30 centis textil darab 4 sarkára zsinórt varrni, felakasztani. A textil lehet régi póló, törölköző például.

Szénagömböt is lehet nekik venni, friss fűvel, szénával megtöltve játék is egyben.

Ez az én ketrecem, ez egy 120-as. Már készül bele egy 3. emelet-ház, merőlegesen lesz berakva az egyik meglévő mellé és Petmagic malac ágy lesz rajta. A nagy faalagutat pedig kisebbre cseréltem. (2 malacka van nekem is, a másik épp épp rejtőzködik.:) )


[link]

2016. márc. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Húú, nagyon jól néz ki!!! A függőágyat használják és szeretik is? Gondolkoztam egyen én is, de sajnos senki se tudott tapasztalatokat mondani róla :/ KB milyen magas házikóra tudnak felugrani?
2016. ápr. 1. 01:10
 8/8 gyevickie ***** válasza:

Köszi! :)

A függőágy a fiatalabbik malacka kedvence, abban fekve szokta enni a szénát, a kis kényelmes. Függőágynak tényleg a törölköző vagy még a vastagabb, erősebb konyharuha a legegyszerűbb, legolcsóbb megoldás. Én bútorvászonból varrtam, az ágyam huzata volt, javításkor visszakértem a kárpitostól. :)

Az emeletek 15 cm magasak, erre gond nélkül felugranak. Lehet nekik rámpát is csinálni, egy ferde deszkalap, amire szintén fürdőszoba szőnyeget kell tenni. (érzékeny a talpuk, azért szükséges)

Ami még fontos: mindent érdemes moshatóra csinálni. Nem tudom mennyire "disznók", nálam pl. időnként pisilnek az emeletre, függőágyra is.

2016. ápr. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!