Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A fog visszavágást otthon is...

A fog visszavágást otthon is elvégezhetem?

Figyelt kérdés
Pár napja észrevettem hogy a tengerimalacommal valami nem stimmel . Sokáig nem tudtam mi lehet a baja már mindennel próbálkoztam de semmi.Tegnap viszont jobban megnéztem és megláttam hogy túlnőttek a fogai.Tudtam hogy a megoldás a fogmetszés de muszály ezt állatorvosnak végezni? Vagy a metszésen kivül nincs más megoldás is? Kérlek segítsetek! nagyon aggódom !

2016. márc. 24. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen muszáj. Te se házilag húzod még tőmöd a fogad, ha baj van vele.
2016. márc. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem. Ha valami oknál fogva nem jól sikerül, iszonyat nagy fájdalmat okozol az állatnak + éhen fog dögleni.
2016. márc. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem hinném, hogy van olyan eszközöd, amivel te magad meg tudnád oldani a problémát, főleg, hogy jobb helyeken nem vágják, hanem reszelik a fogakat, mert a vágástól hajszálrepedések keletkezhetnek a fogban, ami remek táptalaj a baktériumoknak, és gyakoribb fogproblémákat okozhat. Adj neki apróra vágott, reszelt, esetleg pépesített vagy folyékony állagú kaját addig, amíg eljutsz vele dokihoz, de ha nagyon nem eszik, akkor fecskendővel kell etetni. Oxbow Critical Care-t javaslok még, hogy ne gyengüljön le, de nem olcsó cucc. Mindenképp érd el, hogy egyen. Pl beválhat, ha beáztatod a tápot és szétnyomkodod/lereszeled. És tegyél a ketrecbe rágható ágakat, vagy fa cuccokat, pl hidat, létrát, ilyesmit, hogy legyen min koptatnia a fogát. Pelletált táp is segíthet majd ebben.
2016. márc. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz!
2016. márc. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Magadnak kihúznád a fogad? Naugye.

SEMMI olyat ne csinálj otthon ami ha veled történne orvoshoz mennél miatta.

2016. márc. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!