Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez daganat? A tengerimalacomna...

Ez daganat? A tengerimalacomnak már csak kevés van hátra?

Figyelt kérdés

Van egy 6 és fél éves tengerimalacom. Az arca bal oldalán elkezdett növekedni egy dudor. Először azt hittem, hogy megint ilyen gennyzacskó, vagy micsoda, ilyen már volt a hátán is. Elvittem állatorvoshoz, ő a hátán lévőt kinyomta.

Most ezzel, ami az arcán van, többször voltam állatorvosnál, vártuk, hogy puhuljon meg, hogy ki lehessen nyomni. Viszont nem puhul meg, így az orvos mondta, hogy sajnos nem kizárt, hogy daganat.

Én még mindig reménykedek, hogy gennyhólyag legyen, viszont most észrevettem, hogy ismét nőtt a dudor, nem is kicsit. A rajta lévő seb alatti rész is picit terebélyesedik.

A malacka amúgy normálisan eszik, és nem látom rajta, hogy fájdalmai lennének.

De nagyon ijesztő ez már, és nagyon aggódok miatta.


Mi lesz így? Mi lehet ez? Meg fog gyógyulni? Vagy meg lehet gyógyítani?

Az állatorvos azt mondta, hogy ha daganat, sajnos nem tudná megoperálni, mert nem bírná ki a malacka az altatást. :(


Mi lesz ennek a vége? El fog pusztulni rövidesen?


Egy nagy kérdőjel nekem az egész. :(


A dudor egyébként rózsaszínes, teteje piroskás, meg egy fekete, kör alakú seb van rajta. És a dudor növekszik.



2016. márc. 28. 15:21
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagy az ilyen daganatok jóindulatúak?
2016. márc. 28. 15:32
 2/12 A kérdező kommentje:

Mindenesetre a dudor elég nagy, tehát "szépen" látszik a kismalackának oldalt.


Kb ilyen, mint ezen a képen, csak rózsaszínes, és a dudoron van egy kisebb kitülemkedés amin a seb van:


[link]


Ez csak megközelítő, ennél az enyémnek picit kisebb, bár nem sokkal.

2016. márc. 28. 15:37
 3/12 A kérdező kommentje:
Viszont nem tudom, hogy fog-e még nőni, vagy sem, mert most vettem észre nemrég, h megint nőtt. :( tehát múlthét péntek óta.
2016. márc. 28. 15:42
 4/12 anonim ***** válasza:
Keríts egy kisállatorvost, ugyanis a gázos altatás igen alacsony kockázattal jár (azért a 6 és fél még nem számít nagyon öregnek, és a leírásodból kimondottan gyengének se tűnik a malac), ebből gondolom, hogy a te dokid nem gázzal akarná altatni. Ha megírod, merre laksz, talán többet tudunk segíteni, de hozzá biztosan ne vidd operálni, már akkor gyanús kellett volna legyen, amikor hetekig várt, hogy mi ez a dudor. Most gyorsnak kell lenned, mert igen, egy daganat hamar elviheti az állatokat is, főleg, ha ilyen kicsik, de ha időben kezelik, még lehet esélye (nyilván ez a daganat helyétől és jellegétől is függ).
2016. márc. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azért várt vele hetekig, mert azt gondolta, hogy gennyes dudor, amit ki lehet nyomni. Ilyen volt már a malackának.


Sajnos kisvárosban lakok, az ország nyugati felén, délebbre. :( Viszont én azt olvastam, hogy ezek jóindulatú daganatok. Az állatorvos is azt mondta, hogy nem veszélyes rá nézve.

Megkérdeztem, és azt mondta, h felsőbb szinteken sem tudnának vele mit kezdeni (pedig ő is szívesen megoperálná), mert nem bírja ki az altatást. :( De zt olvastam is, hogy az öregebb (3 évnél öregebb) malacoknak nagyon kockázatos az altatás.

2016. márc. 28. 20:03
 6/12 A kérdező kommentje:
Szentgotthárd és Körmend között lakok. A kismalacot Körmendre vittük el.
2016. márc. 28. 20:05
 7/12 anonim ***** válasza:

Én zegi vagyok, és ide járok a malacainkkal: [link] biztos, ami biztos, szerintem hívd fel, hogy mit gondol, vagy a szombathelyi állatkórházat (ott nem jártam, de azt hallottam, hogy jók), mindenképp kérj ki több véleményt legalább beszélgetés szintjén, de én vinném a malacot is, ahova csak tudom. Nem lehet csak így beletörődni az első vélemény után.

Egyébként malacnál nálunk még nem volt ilyen a tizenvalahány év alatt, de a patkányom már volt dudoros, és másnap elvittem dokihoz, aki helyben megszúrta, hogy jön-e belőle valami (tályog vagy daganat volt a két lehetőség). Én nem tűrném, hogy hetekig várjon, amíg már egyáltalán nem lesz semmi esély.

2016. márc. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy egy 6 és fél éves tengerimalac már sajnos tényleg az öregek közé tartozik. Sok tengerimalac már 5 évesen elpusztul végelgyengülésben.

Én úgy tudom, hogy műtétet 3-4 éves korig lehet elvégezni, mert utána már nagyon megnő az esély arra, hogy a kismalac az altatást nem éli túl, akár injekciós, akár gázos.

Nekem is hasonlót mondott az állatorvos anno, hogy felsőbb szinteken sem tudnak sajnos vele mit kezdeni, mert öreg, és nem élné túl az altatást. :(

2016. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szia! Szombathelyen tudok jó állatkórházat: Noé Állatambulancia. Nem tudom, a tengerimalachoz mennyire értenek. Nekem a nyuszim gyógyították meg, amikor olyan súlyos beteg volt, hogy semmi esélyét nem láttam a gyógyulásnak. A nyusziról tudom, hogy csak kevesen értenek hozzá/foglalkoznak vele. Gondolom, a tengerimalac is ilyen. 8Barátnőm sünivel is kereste már őket) Minden esetre a 2 nyuszis doki ott: Dr. Kóta András és Dr. Lőrincz József. Nagyon kedvesek, és naprakészek.

Jobbulást a malackádnak!

2016. ápr. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én tályogra tippelek (a te szavaiddal gennyzacskó) a kisegeremnek is volt ilyen. csak neki akkor még nem vékonyodott el a bőr, ezért nem tudtam kifakasztani. De a tengerimalacoknál az öregedéssel nő az esély a daganatra. elvégre 6-évesen már tényleg öreg szegényke.
2016. szept. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!