Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 2torpekos nyuszi egy alombol?...

2torpekos nyuszi egy alombol? Ivartalanitas?

Figyelt kérdés
Lesz 2nyuszkom fiu es egy lany. Ha 1alombol lennenek nem lenne bajuk egymassal? Ha elerik az ivaros kort addig tegyem kulon oket mig ki nem lesz ivartalanitva a fiu ? A lany ki legyen ivartalanitva?

2016. márc. 29. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
A fiúkat ivartalanítsd, vagy ha van rá mód hogy külön tartsd őket a nőstényektől akkor az lesz a jó megoldás. Nem egyszer láttam már olyat, hogy egy almon belül a kanok teherbe ejtették a lány nyuszit, és a kicsik is egészségesek lettek, döntsd el hogy kockáztatsz vagy sem.
2016. márc. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az elsőt tényleg, mégis miről beszél?! Teljesen egyértelmű, hogy hobbinyulak lesznek. Akkor meg nehogy külön tarts őket, mivel a nyuszik társas állatok és szükségük van fajtársra. Egyedül - a magyar közhiedelemmel ellentétben - nem érzik jól magukat. A fiú-lány páros a lehető legjobb választás, de nyilván a fiút mindenképp ivartalanítani kell. Ha a lányt is ivartalaníttatod, az még jobb, mert akkor valószínűleg könnyebben összeszoknak, bár szerintem ebből eleve nem lesz gond, illetve sok betegségtől óvod meg, az életét évekkel meghosszabbíthatod és a viselkedése is nyugodtabb lesz. Tehát a legjobb mindkettőt ivartalanítani. Ha valamilyen oknál fogva mindkettőt nem tudod, csak az egyiket, mindenképpen a fiú legyen az. A nyulaknál semmit nem számít, hogy egy alomból vannak-e. Azt sem befolyásolja, hogy hogyan jönnek ki egymással, ez csakis az egyedek jellemétől függ. Azt meg végképp nem befolyásolja, hogy párosodnak-e. A nyulaknál nincs olyan, hogy testvérek, és akkor nem. Teljesen mindegy. Ha ivarosak, akkor párzanak, ezért kell feltétlenül ivartalanítani.

12 hetes koruktól rakd őket külön. Ekkor majd ivartalaníttasd a bakot, a műtét után legalább 4-5 hetet várj, hogy a hormonok teljesen lecsillapodjanak és ezután engedd össze őket.

2016. márc. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem törpekos...kosorrú törpenyúl.
2016. márc. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom nagyon sokat segitettetek!!!:)
2016. márc. 29. 16:56
 5/5 A kérdező kommentje:
Elnezest!!!! Rosszul irtam*torpe kosorru
2016. márc. 29. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!