Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Elvigyem állatorvoshoz?

Elvigyem állatorvoshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma ahogy etettük a malackáim feltűnt,hogy nem eszi az egyik a répát.megnéztem a fogait,és megláttam hogy a felső metszőfogaknál letört a bal szélső.Nagyon megrémültem.Ilyen még soha sem volt....mit tegyek?

Hogyan etessem?Mit adjak neki enni?Mert a petrezselymet meg tudja enni,de nem adhatok neki mindig ugyan azt,addig amíg kinő neki újra....:S

Szegénykémet elvigyem holnap állatorvoshoz?



2016. márc. 30. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem vidd,jobb,ha látja egy szakember is
2016. márc. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, vissza fog nőni neki a foga egy két héten belül. A répát csíkozd fel neki hogy csak be kelljen húzni a szájába, és akkor könnyebben megeszi.
2016. márc. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, előfordul ilyen. Adj neki olyan kaját, amit nem kell harapni, csak rágni, pl apróra vágott uborkát, répát, almát. Esetleg pépesebb kajákat. A tápot is beáztathatod vízbe. Az sosem árt, ha orvos is látja, de elvileg nem szükséges egy fogletörés miatt elvinned, viszont folyamatosan figyelned kell, mert így azon az oldalon az alsó sem fog rendesen kopni (mivel nincs meg a felső párja), és előfordulhat, hogy a többi is túlnő, mivel most nem harap majd egy ideig. Nálunk olyan is előfordult, hogy a letört fog alsó párjának csak a külső oldala nőtt túl (a fog fele kb), mert a belsőt a másik felsővel még le tudta koptatni. A lényeg, hogy ha ilyesmit látsz, akkor kell elvinned, és a doki lereszeli majd.

Azt azért nézd meg, hogy esetleg fáj-e valamije, mert előfordulhat, hogy azért tört le a foga, mert leesett valahonnan és beütötte a kis száját/állát szegény.

2016. márc. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!