Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a baja a tengerimalacomnak?...

Mi a baja a tengerimalacomnak? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

Nagyon kérlek segítsetek ha valakinél volt ilyen!


4 napra otthon hagytuk a malackákat,mert elutaztunk(Jól bírják egyébként) szalma volt alájuk rakva mert elfogyott az alom és már nem tudtunk venni.Adtam nekik egy csomó zöldséget gyümölcsöt és kaját meg friss vizet is ahogy minden nap.

Amikor hazajöttünk észrevettem hogy az álla alatt valamitől nedves,egyik nap gyomorforgató szaga volt.Ott gubbaszt a sarokban a két kicsi megy hozzá,hozzábújnak..Ma nem eszik nagyon gyengén vette ki a kezemből az uborkát,szinte nem is evett belőle (!) És tegnap semmi ilyen baja nem volt!Lassan megy és amikor áll olyan mintha dülöngélne..Ma szeretném dokihoz vinni..Kérlek nagyon fontos!!



2016. ápr. 1. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Jól értem, napig otthon hagytad őket egyedül, nem nézett rájuk senki?? :O


Nem lehet, hogy hányt?


Azalatt a 4 nap alatt sok minden történhetett...

2016. ápr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
43%

"4 napra otthon hagytuk a malackákat,mert elutaztunk"


Gratulálok B+. Ez amit csináltál állatkínzással egyenlő. Azonnal vidd dokihoz, ne itt kérdezősködj.

2016. ápr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha legközelebb elmentek, kérj meg nagymamát, barátot, szomszédot, akárkit hogy napi 1x menjen el hozzátok megetetni őket inkább. Vagy vidd el valakihez addig, de neked se elég ha eléd dobok egy fazék rakottkrumplit és 4 napra bezárlak aztán ha bármi bajod lesz IJB.
2016. ápr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló: a tengerimalacok nem tudnak hányni!

A kérdezőnek pedig annyi, hogy azonnal vidd el állatorvoshoz! Lehetséges, hogy csak depressziós, de akár nagyobb baja is lehet. Legközelebb pedig kérj meg valakit, hogy nézzen rá a malikra! Napi egyszer, de legalább kétszer (reggel és este) muszáj nekik adni FRISS gyümölcsöket/zöldségeket! A tengerimalacok nem tudják előállítani a vitaminokat a szervezetükből, ezért nagyon fontos, hogy napi rendszerességgel ellásd őket a szükséges mennyiséggel!. Ha nem eszik meg és 1 napnál tovább ottmarad én azt már ki szoktam dobni. Emellett ajánlanék még vitamin cseppet az ivóvizükbe! Remélem nincs semmi komolyabb baja szegénynek! Írd meg légyszíves, hogy mit mondott az állatorvos és hogy jobban van-e már a malikád! :)

2016. ápr. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Soha többet ne hagyd egyedül őket ennyi ideig úristen!

Legyél a malac mellett folyton, amíg nem épül fel folyatosan figyeld, és válaszd el a többiektől azonnal!

Nézd mennyit iszik eszik! Ha nem iszik pár óránként itatsd meg ! Kínáld mindenféle zöldséggel gyümivel, amit ehet hátha kedvet kap valamelyikhez! Ne piszkáld, és max állapotot nézni vedd ki ne kínozd azzal most, hogy kiengeded! Tartsd melegbe huzat semmikéoo se érje!

Hogy van a malackád? Mert látom tegnapi kérdés!

Jobbulást kívánok neki!

És többet ne csinálj ilyet soha

2016. ápr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat de higgyétek el hogy nem akartam őket ennyi ideig egyedül hagyni és mi messze lakunk a rokonoktól így nem tudtak volna jönni segíteni.



A malackát elvittük dokihoz azt mondta nagy a baj,és el kellett altatni.Nem volt depressziós egyik napról a másikra történt.

2016. ápr. 5. 16:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi volt a baja? :(
2016. ápr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
de miért kellett elaltani? mi volt a baja? mit mondott az orvos?
2016. ápr. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Először azt mondta hogy vagy tüdőtályog vagy tüdődaganat vagy tüdőgyulladás..ezért nyáladzott mert nem kapott rendesen levegőt.

Aztán később kiderült hogy a mája jóval nagyobb mint kellene és a gyomra is felfújódott.Elképzelni nem tudom milyen fájdalma lehetett ha morfiumot kellett adni neki.

Az orvos elmondta hogy sok gazdi elköveti azt a hibát hogy sok zöldet meg gyümölcsöt a malackáknak.Valószínűleg ez volt a baj hogy a nagy elette a kicsik elől a kaja nagy részét ezért élte túl a két kicsi..Egyszerűen hihetetlen hogy a szeretettel képesek vagyunk megölni egy állatot.Nagyon kérek mindenkit tanuljon az én hibámból ez a második malacom 3 hónapon belül! :'(

2016. ápr. 7. 18:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem olvass utána részletesen a zöldség-gyümölcs etetésnek, meglepő milyen ártalmatlannak tűnő dolgok ártanak nekik, én pl megtudtam hogy a szőlő megállítja a patkányom veséjét (ez malacnál úgy tudom nincs így), a saláta pedig felfújja és nitrátot is összegyűjti a földből ami mérgező nekik.

[link]

2016. ápr. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!