Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögnek szabad venni...

Hörcsögnek szabad venni hörcsöggömböt? Jó neki?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 1. 22:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Neki jó. Neked nem. A hörcsögök éjjel aktívak, egész este görgetni fogja azt a fost. Tapasztalat.
2016. ápr. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Első az nem hörigömb hanem mókuskerėk amiről te beszėlsz.😊

Enyėm imádja.😊

2016. ápr. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen, de figyelj arra hogy megfelelő méretű legyen, nehogy kicsi legyen neki valamint 20 percnél tovább ne hagyd benne. Én akkor szoktam belerakni a hörcsögöt egyébként amikor takarítom a ketrecét.
2016. ápr. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem jó neki.

Nagyon megoszlanak ebben a vélemények, mindkét oldalon vannak logikus(nak tűnő) érvek és ellenérvek), és mivel a höriket nem kérdezhetjük meg, szerintem kár egy ilyen felesleges felszereléssel kockáztatni azt, hogy esetleg ráijesztesz vagy rosszul érzi benne magát.

A gazdinak persze kétségkívül kényelmes (talán még vicces is), de az állattartás ugye nem rólunk, hanem RÓLUK szól.

2016. ápr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon nem jó a hörinek. Fut-fut mert ki akar jutni belőle, de nem tud, akármerre megy ugyanaz minden. Be van zárva egy kis szarba. Nem hinném hogy ez bármilyen állatnak is jó.
2016. ápr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A hörcsögnek nem jó, csak az emberek nagy része nem ezt tartja szem előtt. Egyik hörcsög sem szereti a gömböt. Aki ezt állítja, árulj már el nekem, honnan tudja. A hörcsög mondta?

A gömbök általában túl kicsik és nem szellőznek jól. A hörcsög nem akkor megy bele, mikor kedve tartja, hanem mi tesszük bele, így valószínűleg ő nem is akarna belemenni. Nem lát benne jól és nem érzékeli a dolgokat, könnyen nekimegy mindennek vagy akár legurul a lépcsőn. Nem tud belőle kiszabadulni, stresszeli.

2016. ápr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ajánlanám. Szerintem nem szellőzik jól és nem is lát benne rendesen a höri. A mókuskerék sokkal jobb.

Nekem is volt egyszer de nem sokszor volt benne mert azt láttam hogy meg meg áll a labdában és a lyukon szimatólt kifelé nagyon féltem hogy megfullad benne. Meg neki ütközött mindennek szélnek szekrénynek.

Szóval szerintem nem jó.

2016. ápr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
szélnek XD széknek* akart lenni. :D:D
2016. ápr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Akkor nem lesz. A mókuskerék az jó neki? Csak mert amúgy nagyon mozgásigényes, ha kivesszük állandóan szökne el. A szobában nem merem elengedni futni, mert sose lenne meg.
2016. ápr. 2. 12:57
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mókuskerék kötelező neki! Egy éjszaka alatt 5-10 km-t fut benne egy átlag hörcsög. Kell neki, hogy levezethesse a mozgásigényét. Viszont fontos, hogy a futófelület zárt legyen, ne rácsos, mert beszorulhat a lába, eltörhet és nem olyan ritka, hogy bele is hal a hörcsög. Biztonsági okokból jó, ha az egyik oldala is teljesen zárt. A legjobb, amikor a másik is zárt és csak lukak vannak rajta. Ha pedig nem elég nagy, a gerincét tönkreteszi és iszonyú fájdalmai lesznek futás közben (ennek ellenére futni fog, mert belső kényszer, mozognia kell). Törpének legalább 20, aranynak pedig legalább 27 cm átmérőjű legyen a kerék. Ez a fajta az egyik legjobb:

[link]

2016. ápr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!