Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha a malacaim (tengerimalac)...

Ha a malacaim (tengerimalac) Február 25-én születtek, elvihetem már őket állatkereskedésbe?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 09:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Állatkereskedés?? Minek fedeztetted? Rossz sorsa lessz ott.. probáld elajándékozni.. Jah meg készülj fel mert most leszidnak..
2010. ápr. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Jó, de az anyukát is onnan vettük. Amúgy kis város, és jó sorsa lesz.

De ha elajándékozom, akkor már elvihetik?

2010. ápr. 6. 09:29
 3/13 anonim ***** válasza:

3-4 hétig kell várni, amíg el lehet venni az anyától.

Szerintem is inkább ajándékozd el, vannak oldalak, ahol szívesen örökbefogadja őket. Pl. [link]

Vagy itt meghírdetheted: [link]

Vannak más hasonló oldalak is illetve, olyasmik mint a vatera.De itt is megkérdezheted, hogy vkinek nem kell-e.

CSak akkor vidd őket állatkereskedésbe, ha nagyon muszáj,és nem sikerült más megogldást találnod!!

Egyébként nem is bitos, hogy direkt szaporította őket, ha igen, akkor elég tapasztalatlan "gazdi" vagy.

2010. ápr. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Direkt szaporítom őket. Vagyis nem direkt. Vagyis kaptam egy fiút, aztán vettem hozzá egy lányt, és úgy évente születik néhány kismalac.
2010. ápr. 6. 09:33
 5/13 anonim ***** válasza:

És téged nem zavar, hogy ki tudja, hova kerülnek a kismalacok? Lehet, hogy megveszi valaki, aki ugyan szereti, de nem tudja, hogy kell mondjuk táplálni, aztán elpusztul szegény vitaminhiányban? Vagy mondjuk egyedül éli le az életét, egy pici terrariumban? Na nee... Ez nem jaték. Ki tudja, milyen gazdija lesz?!

Egyébként fiú vagy lány? Hol laksz? Nálunk elfér mégegy lány. Különben 4 hetesen el kell választani a fiúkat a mamától, nehogy újra befedezzék, ugyanis ekkor már ivarérettek. És a lányokat meg nehogy a papa találja meg, mert az ő korukban életveszélyes a vemhesség és a szülés!

2010. ápr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha együtt tartod a fiút és a lányt, akkor direktnek számít a szaporítás. Nagyon felelőtlen vagy!!A szülés az kocákazatokkal jár, nem csak a mamának, de a kicsiknek is, és nem jó, ha gyakran vemhes, nem szereted annyira az anya malacodat, hogy ne vemhesítsd folyton??

(2. válaszoló vok)

2010. ápr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Még mindig én vok, annyit még kifelejtettem, hogy hogy ha ilyen alap dolgot nem tudsz,hogy meddig szabad együtt lenniük az anyávalmeg a tesókkal a fiú malackáknak, nagyon tudatlan állattartó vagy!
2010. ápr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Négy hetes korukig kell a malacokat az anyjuk mellett tartani.Utána nemenkéntszét kell választani őket!

Ha mégis elajándékoznád őket ide érdemes hirdetést felrakni: [link]

2010. ápr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sokan kajának veszik meg az ilyen kisállatokat a kereskedésből, te azért szaporítod hogy kaja legyen belőlük? Hihetetlen... azt hinném hogy ha valaki állatot tart azért van mert szereti... de aki ilyet tesz az nem szereti cseppet sem.

Legalább hirdesd meg őket minden fórumon meg újságban mielőtt halálra ítéled őket.

2010. ápr. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Olvass mielőtt cselekszel:


"Egy nőstény és egy hím:

Mielőtt e - csak látszatra - jónak tűnő társítás mellett döntenénk, tudnunk kell, hogy a nőstény nem maradhat mindig a hím közelében, mert a gyakori vemhesség az egészségét, de akár az életét is veszélyeztetheti. Amellett, hogy a kölykökért is felelősséget kell vállalnunk, a hímet is egy számára megfelelő környezetbe kell helyeznünk, mikor a nőstényt pihentetjük. Egy hím nehezen (!) viseli el a magányt, ha fajtársá(i)tól elszigeteljük. Amikor tengerimalacot választunk, hosszú távra döntünk, hiszen szerencsés esetben, jó tartási körülmények között akár 7 (sőt, ritkán akár ennél több) évig is elélhet, ezért kedvencnek, ha nem célunk a tenyésztés, mindenképpen két azonos nemű állatot válasszunk!"

2010. ápr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!