Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egyiptomi ugróegér tartása?!

Egyiptomi ugróegér tartása?!

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett ez az állat.

Tisztában vagyok az alapvető igényeivel,de a google nem sok találatot hoz ki róla,így nem tudom hány évig él,és egy 1 nm-es ketrec valóban jó-e 2 db egérnek.

Valamint nem tudom:mennyire lehet kézbe venni,simogatni,esetleg kivenni a ketrecből,hogy futkosson?

Naponta mennyi foglalkozást igényelnek(etetésen kívül)?

Igaz,hogy nem isznak?



2016. ápr. 24. 18:35
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Hátha ez segít :)


A kifejlett állat 10-11 cm hosszú, melyehez 20-25 cm-es farok járul. Hasuk fehér, a többi világos zsemleszínû. Szájuk mellett 8-10 cm-es bajuszszõrök találhatók. Mozgás, ugrás közben ezeket a talaj felé mozgatják. Így tájékozódnak. Testükhöz képest fejük és szemük nagy. Mellsõ végtagjaik gyengék is kicsik, de a hátsók pont ellentétetük. Szaporodásukról nincs informácio. Az utódok föld alatti üregeikben jönnek világra. Eredeti lakhelyükön füveket, magvakat, néha gyümölcsöt, pici rovarokat esznek. Terráriumi tartáskor gyümölcsöket, zöldségeket, teljes értékû tápoka adjunk nekik. Hetente gondoskodjunk lisztkukacról. Friss vízrõl mindig gondoskodjunk. 2-3 ugróegérnek körülbelül 1 négyzetméteres alapterületû terrárium kell. A magasság legalább 60 cm legyen. A terrárium aljára 15-20 cm vastagságban szórjunk homokot. Ebbe fogják elkészíteni oduikat. Nappal ne essünk kétségbe, ha azt látjuk, hogy betömték a járatokat. Ez természetes. Faágakkal, kövekkel kisebb dekorépítményekkel díszíthetjük a terráriumot. Napközben ne zargassuk õket.

2016. ápr. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Várom a többi választ(főképp személyes tapasztalatokat,ha lehet)

2016. ápr. 25. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!