Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egyiptomi tüskéshátú egereimme...

Egyiptomi tüskéshátú egereimmel probléma van, valaki találkozott már hasonlóval?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdetben kaptam 2 egeret,nemüket nem tudom,de elvoltak egymással nem verekedtek és nem is szaporodtak.

Majd az egyik a semmiből hirtelen elpusztult.Nem volt idős,picinek kaptam őket,még 1 évesek se voltak,amikor ez történt.

Utána vettem hozzá még 3 kicsit,hogy ne legyen egyedül,mert társas lények.Ez kb. 1 éve történt,és most a "legidősebben" kívül,mindegyik elpusztult,az utolsó abból a 3-as alomból pont most.

Semmilyen előjele nincs,eszik-iszik,ugrál,játszik.Majd pár óra múlva beszűkül a szeme,egy helyben gubbaszt,szépen csökken a testhője és a végén elpusztul,de ebben a stádiumban már izomgörcsei vannak.Rossz ránézni szegényre :(


Állatorvosnál voltunk az elsővel,de nem nagyon tudott mit kezdeni vele,azt mondta,hogy szerinte kihűlt.Ez múlt télen volt,de azóta nyáron is pusztult el 2 is.

A helyüket rendszeresen takarítom,forgács van benne,van búvóhelyük, Versele laga tápot esznek és az itatójukat naponta cserélem.


El fogom küldeni boncolásra a tetemét,mert nagyon érdekel mi lehet ez,és nagyon szeretem őket és nem akarom,hogy kimúljon így az összes.


Esetleg,ha valaki találkozott már ilyennel,tudna segíteni?


2013. nov. 3. 19:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha állatkeresedésből vannak, amire mérget vennék, hiszen nem tudtad a nemüket sem, valószínűleg beltenyészett egérkéket vettél és ez vezetett a korai halálukhoz. Legközelebb keress egy tenyésztőt és tőle vásárolj állatokat. Sajnos a boltokban nagyon felelőtlenül bánnak az állatokkal. Egyszer vettem boltból tüskésegeret, elvileg fiú volt, de két hét nálam tartózkodás után 4 csöppségnek adott életet. Sajnos ezek közül 3 fiatalon elpusztult, egy még születés után, egy kb 1 hetesen -a tesói agyonnyomták szegényt- és egy fél évesen. Csak egy lány maradt meg közülük, ő viszont 4 évig élt, és pár nappal az anyja halála után ő is elpusztult.

A tenyésztők biztosan azt a nemet adják, amit kérsz, nem pároztatnak közeli rokonokat és nem adnak el vemhes nőstényeket!

2013. nov. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Igen, AlphaZoo-ból vettem őket,mert annyian voltak,hogy a kígyóknak akarták adni őket,így hoztam el az utolsó hármat.Az első kettőt meg ajándékba kaptam,de szerintem azt sem tenyésztőtől.


Legközelebb tenyésztőtől vásárolok az biztos,remélem az utolsó nem fog elmenni :(

2013. nov. 7. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!