Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nyáladzik a csincsillám...

Miért nyáladzik a csincsillám egyfolytában?

Figyelt kérdés
5 éves csincsillán pár hete vettem észre hogy mintha vizes lenne. azt hittem csak az itatótól. de egyre több helyen olyan már a szőre, vizes és összeragad/nyálas. eszik rendesen, étvágya van, raktam be neki koptatófát, azt rágcsálgatja, bár szénát már jó ideje nem eszik valamiért, csak tápot és lucernát.hasa nem megy, igy semmi baja nincs, csak ez hogy nyáladzik, nem levert stb.mit lehet vele csinálni hogy ez elmúljon? rosszul kopik a foga vagy vigyem orvoshoz?
2016. máj. 3. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Vidd el orvoshoz.

Nekem a patkányom attól nyáladzott, hogy belefúródott valami kajadarab az ínyébe. Minden rendben volt, miután a doki kivette.

2016. máj. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Fogbeteg, ez biztos. Orvoshoz kellene vinni mihamarabb, a koptatófa mese, viszont ha már nyáladzik, az már a "vége".


A hosszú szálas rostot tartalmazó táp (Versele Laga Chinchilla Complete) koptat egyedül meg a széna, a többi csak ront.


Két dokit tudok ajánlani: Pazár Péter, Exopet rendelő vagy Papp Georgina Viktória, Hungarovet rendelő. Mindkettőhöz időpont kell. Máshoz értelme sincs vinned, mert a nem egzotikus szakállatorvosok csak többet rontanak a helyzeten, mint amennyit javítanak.


Egyébként a fogasság iszonyatosan fáj, ha már nyáladzik, akkor főleg. Valószínűleg nagy fájdalmai vannak, csak nem mutatja a tünetrejtő volta miatt, így tényleg törekedj az orvoshoz jutásra. Fájdalomcsillapítót ott fognak adni.

2016. máj. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia! Nagyon ismerős nekem, amit leírtál. Az enyéimnek is ez volt a bajuk... Mi lett szegénykével?
2016. szept. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!