Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Baj az ha a csincsillám nem...

Bogyó92 kérdése:

Baj az ha a csincsillám nem akar a homokban fürdeni, hanem inkább a macskaalmot választja?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 19. 14:28
 1/4 Bora1212 válasza:
Szerintem egyáltalán nem baj! Ha élvezi hogy a macskaalomba lehet akkor nincs vele semmi baj!
2015. ápr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Baj, több szempontból is. Az első, hogy a macskaalom tüdőgyulladást és egyéb bajokat, akár halált is okoz a csincsillánál, így semmi keresnivalója nincs a ketrecében vagy a közelében. A másik, hogy a csincsilla bundájának megfelelő tisztításához kvarcmentes homok kell, erre a célra csak ez alkalmas. Ha a bundája nem tud megfelelően tisztulni akkor gombás, atkás lehet, sőt, rasztás is, ami eléggé fájdalmas és rossz is neki. Bírd rá a homokban fürdésre. Próbálkozhatsz azzal, hogy kamillás hintőport szórsz a homokba, esetleg megpróbálhatod azt is, hogy berakod a homokozójába és finoman a bundájába dörzsölöd, aztán majd kifürdi magától. És még egy dolog: naponta max 10 perc fürdés elég, ne legyen bent állandóan homok, szintén szárít és gombát okoz...
2015. ápr. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csakhogy kipróbáltam azt, hogy csak a homok volt bent neki kb. 3napig, és csak belemászott és ki is jött. Amikor visszaraktam a macskaalmot azonnal fürdőzni kezdett, ami nagyjából fél órát tartott. Az a baj, hogy a régi gazdája szoktatta erre :(
2015. ápr. 20. 23:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerencsére te át tudod szoktatni a homokra. Soha többet ne adj neki macskaalmot, csak naponta tíz percre kapja meg a homokot. A homokba tehetsz körömvirágos vagy kamillás hintőport, így vonzóbb lesz számára a hempergés. :)
2015. máj. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!