Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja lehet a hörcsögnek?...

Mi baja lehet a hörcsögnek? Napok óta a széna alatt üldögél, és csak ritkán jön ki, de ma, amikor ránéztem, félelmetesen nézett ki.

Figyelt kérdés
Csont sovány, kiáll a gerince, az egyik szeme össze van ragadva, a másik pedig nyitva van szegénykének, de az meg olyan, mint a mazsola. Szószerint. Olyan, mintha összeaszott volna a szeme. Mi baja lehet? Ez betegség, vagy az öregkora miatt van? És a tesójának nem lesz baja, ha nem különítem el őket? (A másiknak semmi baja)

2016. máj. 12. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát az állatorvosok nem mindig tudnak segíteni az ilyen apró állatokon de azért megérné elvinni hátha megmenthető.
2016. máj. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát én is gondoltam, hogy elviszem, de szegényke már öreg, és amilyen ramaty állapotban van, nem hiszem, hpgy lehet rajta segíteni. A tesója miatt is aggódom, hogy nem kellene-e különrakni.
2016. máj. 12. 17:12
 3/10 anonim ***** válasza:

Azonnal vedd külön tőle a másik hörcsögöt! Eleve nem tartunk együtt két pockot, magányos állatok, bármelyik percben egymásnak ugorhatnak. Lehet, hogy ezeket a sebeket is a másik hörcsög okozta.

Egyébként nem hiszem, hogy egyik napról a másikra lett ilyen állapotú a pocok, már az elején el kellett volna vinni dokihoz. Nem pedig úgy hozzáállni, hogy "már úgyis öreg". Fájdalmai vannak, ez biztos. És bármi baja van, a másik is könnyen elkaphatja tőle.

Mit kaptak enni és mekkora a helyük (linkelhetsz képet is)? Sokszor a nem megfelelő tartás is okozhat betegséget.

2016. máj. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Régebben a hörimnek is ilyen volt a szeme. elvittük állatorvoshoz, és teljesen jó lett utána. Mindenképp vidd el!!!
2016. máj. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elég nagy helyük van, és azért vannak együtt, mert testvérek, és mindkettő kislány. Nem harciasak. Amikor megvettem őket a kisállatboltban, meg is kérdeztem az eladócsajt, hogy mekkora hely kell nekik, és lehet-e őket együtt tartani.
2016. máj. 12. 17:37
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyénként magokat, meg gyümölcsöket kapnak enni. Ritkábban zöldséget is.
2016. máj. 12. 17:38
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ne haragudj , de szerintem ne tarts több állatot!

nem vagy tisztában az alapvető tartási dolgokkal sem(nem társas állatok).

ezenfelül látod,hogy szenved napok óta,nem eszik, nem mozog, egyik szemét nem tudja kinyitni... és nem teszel semmit.. basszus állatorvosról hallottál már??

aki állatot tart,annak számolnia kell azzal,hogy az egyszer beteg lehet..orvos kellett volna vinned,már az első nap amikor nem evett és látszott rajta,hogy beteg.. nem nézni tovább és várni hogy meghaljon..

ja és ha tegyük fel társas lények lennének, akkor is fő szabály, hogyha az egyik beteg, akkor karanténba tesszük,hogy a másikat ne fertőzze meg..

szóval fényévekre vagy a felelős állattartótól, kérlek ne tarts több állatot.

2016. máj. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
gyümölcsöt meg max heti egyszer kaphatnak. lágyszárúak, megfelelő magkeverék, széna, vegyszermentes zöldségek mehetnek. meg heti 1 x gyümölcs és fehérje.
2016. máj. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kíváncsi vagyok, centire pontosan mekkora lehet az az elég nagy hely... 30*30-as terra...?

Előttem lévő mindent jól leírt, neked nem való állat. Kereskedésben nem értenek hozzájuk. Azért mondják, hogy többet vigyél, mert úgy nagyobb a bevétel. Magányos állatok, tilos őket együtt tartani. Te pedig felelőtlen vagy...

2016. máj. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a kérdező azóta mélyen hallgat, valószínűleg el is pusztul szegény állatka.
2016. máj. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!