Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörénynek hullik a...

Vadászgörénynek hullik a szőre a farkán komoly betegségre utal?

Figyelt kérdés

nem régiben vettem észre hogy egyik vadászgörényemnek a farkán jóval kevesebb szőr van mint a másikén márciusban kerültek hozzám 10 hónaposan szóval nem régóta vannak itt

a tarásukkal van gond vagy egy betegség kezdő tünete

esetleg csak tavaszi vedlés okozhatja???


kérlek segítsetek nem akarok nagy bajt imádom őket



2016. máj. 27. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz, ennyiből bármi lehet.
2016. máj. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

HÁT EZZEL sokat nem segítettél tudod nekem is eszembe jutott dee vidéki vagyok csak buszon tudnám elvinni őket dokihoz amihez kisállathordozó kéne ami nekem nincs

legvégső esetben veszek dee ha valami egyszerű oka van mint pl a vedlés és egy tapasztaltabb göri tartó segítene akkor megspórolok nem kevés pénzt

persze ha nem jön értelmes komment elviszem őket de jó lenne egy kis segítség

2016. máj. 27. 19:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ hol hullik a szőre? Ha a legvégén akkor semmi gond nincs vele, ez náluk az úgynevezett "patkányfarok" elég sok görénynek szokott lenni. Nálam a háromból most kettőnek ritkul nagyon a farka vége, de télre mindig visszanő a szőr oda.

Ha viszont a farka tövénél illetve a fenekénél hullik és már kopasz folt is van ott, az már lehet betegség jele. Nőstényeknél túltüzelésnél szokott hullani, illetve mellékvese rendellenes működésénél.

Milyen neműek a görényeid? Ivartalanok?

2016. máj. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs, de ennyi információból mit vársz? Se egy fotó, se egy részletes leírás a szőrhullásról, esetleges vakarózásról, etetésről, körülményekről, ivarról, oltásokról/féregirtásról (igen, többek között a férgességtől viszkethet a feneke és a dörzsöléstől kikopik a szőr) és arról, hogy tenyésztőtől származnak vagy szaporítósok...


Ha imádod őket, szerezz be egy állathordozót, máskor is szükséged lesz rá.

2016. máj. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
sziasztok hímek és ivartalanítottak csak a farkán és inkább a vége fele és kicsit talán a közepén inkább csak naygon ritka mint hogy kopasz
2016. máj. 29. 11:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor nincs gond ha csak a vége felé kopaszodik, ez sima patkányfarok, őszi bundaváltásnál vissza fog nőni a szőrük.

Ha esetleg a farkuk tövénél is kopaszodnának, akkor viszont el kell majd vinni őket dokihoz, mert mellékvese gondjaik lehetnek amit kezelni kell.

2016. máj. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!