Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ketrcben tartott törpenyuszi...

Ketrcben tartott törpenyuszi tartásáról szeretnék érdeklődni?

Figyelt kérdés

Koszolós-e, büdös-e? A nyúlbogyót hogy és milyen gyakran szokták takarítani?

A szőnyeg szennyeződhet-e?


Albérlő hozná a nyusszt.


2016. máj. 29. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, szerintem ez nagyrészt emberfüggő. Ha normális, magukra és környezetükre adó emberek a bérlőjelöltek, akik rendesen tartjákaz állatot, akkor nem lesz gond. Maga a nyuszi nem büdös, nem is koszos, főleg ha nem viszik le az utcára "sétálni". A legtöbb nyúl nagyjából szobatisztává szoktatható. Gondolom, azaz remélem,hogy nem csak a ketrecben lesz a nyuszi, hanem kieresztve is majd sokat. Az én nyuszim kb. Kétszer pisilt a szőnyegre, mikor az elején megjelölte a területét. Frissen feltöröltem ecetes ronggyal, se szag,se folt nem maradt. A bogyó kicsit nehezebb ügy nálunk, azt annyira nem tudják szabályozni, viszont nem hagy nyomot, az ember összeszedi/söpri/porszívózza és ennyi. Ami inkább zavaró az a széna amit eszik, és a szőre. Az kb. Mindenhol van nálunk. De ez is az ember igényességétől függ, én pl.a kényesebb helyeket (nappaliban az asztal pl.) midennap letörlöm, a szénaszálakat összeszedjük. Lehet, mást nem zavarna. Illetve, engem se zavar, mert tudtam mit vállalok, és nekem Ennyi "pluszmunka" simán belefér.


Még ami előfordulhat, az a bútorok rágása, tapéta megkóstolása. Az én nyuszim a tapétát kicsit megkóstolta (azóta festve van a fal, de nem emiatt). Bútort soha nem rágott meg egyet sem. De ez nyúlfüggő, meg persze attól is függ, hogy ha ilyet csinálna, akkor rászól-e a gazdája, elzavarja, stb. vagy hagyja neki.

Összességében szerintem ha normálisak a gazdák, akkor tutira nem fogja leamortizálni a lakást, de azt te látod, milyenek a bérlők.

2016. máj. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem írtam, hogy a wc-jét mi naponta takarítjuk, párnaponta kimossuk forró vízzel, ecettel (fertőtlenít, szagtalanít) így nincsenek kellemetlen szagok.
2016. máj. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi.

Ez elvileg ketreces nyuszi, de azóta sem jelentkezett a gazdája.

Én a szagától és a "tisztába rakástól" tartottam.


Ismerősöm benti cicájából kiindulva, minden nap alom csere. Az alom szóródik, amit vagy beletaposni a szőnyegbe, vagy összeporszívózni (ami mondjuk este 10-kor, panelban nem túl nyerő) , vagy venni kézi porszívót.

2016. máj. 29. 15:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ha csak ketrecben tartják, már úgy értem, hogy nem engedik ki a szobába (vagy csak nem vallották be),akkor jobban is jársz ha nem jelentkeznek. Aki rendesen tartja a nyusziját, az biztosítja neki az elégséges mozgást azzal, hogy mindennap sok időre szabadon ereszti. Ebből következik,hogy ha ezt a legalapabb dolgot megteszi,akkor valószínűleg szereti annyira, hogy sűrűn takarítja stb.,tehát kb. a fent leírtakkal lehet számolni kosz, szag, esetleges rongálás területén. Egyébként ki tudja,hogy gondozzák azt az állatot=nem lehet megjósolni, hogy mire számíts. Nyilván bérbeadóként én is annak örülnék, ha csak ketrecben tartanák, de egy élőlényről beszélünk. :)
2016. máj. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 elwera ***** válasza:
Nálunk kiskoromban a fürdő szobában lakott egy nyuszi, ahova egy PVC volt lerakva. Annak a sarkát megkezdte, aztán jó nagy darabot kirágott belőle. Szerintem a szőnyegnek is van esélye megrágódni. A kábeleket is el kell rejteni a lakásba. Meg kell csinálni nyúlbiztosra és akkor nem tud kárt okozni.
2016. máj. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!