Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csinálhatnék a nyuszimmal?

Mit csinálhatnék a nyuszimmal?

Figyelt kérdés
Van egy kis törpenyulam és a minap este zakózott egyet. Valószínűleg megcsúszott, rosszul esett és ezért felhorzsolta a szája egyik oldalát, egy picikét be is van neki dagadva. Fájhat neki, mivel szegénykém nem tud enni. Állatorvos csak holnap délután van, viszont én nem szeretném, hogy addig éhen maradjon. Mit csináljak vele? Próbáltam apró darabokban adni neki a salátát, mert az nem kemény, de az nem kellett neki. Az áfonyát azt megcsócsálta, de nem evett belőle rendesen. Magokat stb egyáltalán nem tud most enni. Valami ötlet, hogy hogy segíthetnék rajta, amíg eljutunk az állatorvoshoz? :/

2016. máj. 29. 23:33
 1/6 anonim válasza:
69%
Szia! Jó hamar írok, neked 😅 De megláttam a kérdésed. Na szóval. Van nekem is egy Törpe nyuszim, aki néha olyan gyorsan szaldgál, hogy neki megy az ajtónak, vagy elesik a saját lábában, és olyankor a fogával felsérti a száját, ami általában vérezni is szokott neki. Ilyenkor nem szoktunk menni az állat orvoshoz pedig általában bedagad neki. Enni valószínüleg addig nem fog ameddig nem akar. Ezen nem nagyon tudsz segíteni, az uborka héj nélkül, megpróbálhatod megetetni vele. A duzzanatra ha olyan vészes rakj jeget. Remélem tudtam segíteni. Jó éjt!
2016. máj. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hű, köszönöm a gyors választ, kicsit megnyugtattál :D Megpróbálok neki adni egy kis uborkát, hátha azt megeszi, aztán reménykedem benne, hogy hamar helyrejön a szája. A duzzanat meg annyira nem vészes, csak ilyen baleset még nem történt velünk, úgyhogy kicsit megijedtem. De így már már nyugodtabban fogok aludni. :) Köszi a választ, jó éjt!
2016. máj. 29. 23:47
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
Max jó lesz pörköltbe.
2016. máj. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nyuszinál 12 órán át nem látsz kakit akkor baj van, 24 óra alatt meg is halhat, mert leáll a bélmozgás.

A Győri édes jó reggelt gyümölcsös, jó mert sok rost van benne ami a nyusziknak kell és könnyebben meg is tudja rágni, petrezselyem vagy málna levél. Alma egy kicsit lereszelve. Nálunk ezek váltak be, igaz az én nyuszim rákos volt.

3as 6éve tartok nyulat az összes 'nyulas viccet' hallottam már. Ez általában az elsők között van..

2016. máj. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére most reggelre már jobban volt, szépen eszik, a keményebb dolgokkal még küzd egy kicsit, de saláta, bazsalizom, búza az lecsúszik. :)
2016. máj. 30. 12:35
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem viccnek szántam.
2016. máj. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!