Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudnám magam megszoktat...

Hogyan tudnám magam megszoktatni a nyuszimmal?

Figyelt kérdés
körű belül 4 hete van meg a nyuszim és szeretném szocializálni csak nem tudom hogyan tudnám elérni..

2015. szept. 29. 19:03
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, eddig mit sikerült elérned vele, milyen szinten vagytok, de akkor kezdem az elején, a semmiről.

Először igyekezz minél több időt eltölteni vele. Ne simogasd, ne piszkáld, egyszerűen csak ülj mellette, hadd szokja a jelenléted.

Később próbáld finom falatokkal magadhoz csalogatni. Érd el, hogy a kezedből egyen. Ez némelyik nyúlnál gyorsan megy, némelyiknél csak sokára sikerül.

Utána jöhet a simogatás. Mikor finom falatot kap, próbáld megérinteni óvatosan, lassan, úgy, hogy lássa a kezed közeledtét. Mindig próbáld újra, egyre többször, egyre többet, később étel nélkül is. A félősebb nyusziknál nagy kitartás kell a simogatás eléréséhez, de sohasem lehetetlen.

Fontos az is, hol simogatod. Ez egy jó ábra: [link]

Mikor közeledsz hozzá, kerüld a hangos zajokat és a hirtelen mozdulatokat, ezektől általában megijednek.

Ha elfut, ne menj utána, hagyd békén, ne "üldözd". Próbálkozz addig, amíg már nem fut el.

Ha látod, hogy nem akarja, esetleg rádmordul vagy ilyesmi, akkor is hagyd, később próbálkozz.

Felemelni, ily módon az öledbe venni ne nagyon akard. Csak végszükség esetén szabadna, mert a nyuszik 95%-a retteg tőle. Zsákmányállatok. Ha az ember 100x felveszi és 100x nem történik vele semmi, akkor sem verődik ki belőle az ösztön, hogy ez egy támadás. Mint amikor a sas megragadja. Ők nem emelgetni való állatok. Nagyon ritka, ha nem félnek tőle. A legtöbb esetben kapálóznak, menekülni próbálnak, máskor egyszerűen nyugton maradnak, lemerevednek, nem csinálnak semmit, de ettől még nagyon félnek. Előfordul, hogy felemeléskor vagy amikor azt hiszik, hogy ez fog következni, támadnak.

Például az egyik nyuszimat mindig a nyakszirtnél fogva emelték fel. A mai napig nagyon fél, ha a nyakához érek, bár már nem fut el. Eleinte már akkor elbújt, mikor csak a kezem a nyakához közeledett.

Ha valamiért mégis muszáj felemelni, akkor mindenképp úgy tedd, hogy a lába alól ne veszítse el a talajt. A törpék sokszor elférnek a tenyerünkön, karunkon, így őket teljesen jól fel lehet emelni úgy, hogy a talpaik alatt érezzék a szilárd talajt. A nagyobbaknál (meg természetesen a törpéknél is alkalmazható) a legjobb a mellkas-fenék fogás. Ekkora a súly nagyobb területen oszlik el, nem fájdalmas. Az egyik kezed a nyuszi hasa alatt told át, tedd a mellkasára. Próbáld minél nagyobb területen fogni és ne nyomd meg a hasát. A másik kezed a feneke és/vagy a hátsó talpai alá tedd. Vigyázz, a nyuszi érzékeny és a csontjai vékonyak, tehát a mellkasát se nagyon nyomd meg.

Más módok is vannak még a felemelésre, amik egész jók, de én ezt ajánlom. Amit mindenképp kerülj, az a fül, nyakszirt, lábak fogása.

Ha mindent jól csinálsz, nagyon szoros kapcsolatot alakíthatsz ki vele. Ilyen esetben a nyuszi képes megtanulni különböző trükköket is, ha van hozzá türelmed. Az enyémek engem kutya módjára követnek nagyjából mindenhova, ha ki vannak engedve. Bökdösnek, hogy simogassam meg őket.

2015. szept. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!