Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez így jó lesz?

Ez így jó lesz?

Figyelt kérdés
Hello! Július közepe táján kapok két (törpe) nyuszit (fiú, lány páros, ivartalanítva lesz mind a kettő). Már minden el van tervezve, hogy hol lennének (kint). Ez a ketrec jó lenne? [link] Az Outback Kompakt II. lenne. És még valami... Adnátok tippeket/tanácsokat? Tudom, hogy sok ilyesmi kérdés van de azért megkérdezem. Jöhet a sok-sok válasz. Előre is köszönök minden választ. :3

2016. máj. 30. 17:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

a védőoltás tényleg kötelező,hogyha kinti lesz! és ha egész évben kint van, akkor nem kell bevinni télen sem.

viszont ez a hely borzasztóan kicsi a két nyúlnak!!!

nem kell ezermesternek lenni ahhoz,hogy házilag tudj kifutót csinálni a kertben. rengeteg videó van youtubon erről,ahol részletesen bemutatják hogy kell csinálni kinti kifutót. ha már kertbe csinálod, legalább 5x5 méteres legyen. legalábbis nekem nem lenne szívem ebbe az egy méteres vacakba tartani őket, amiket linkeltél.. tényleg borzasztóan kicsi, ugrik kettőt és fordulhat vissza. börtön.

és nem is olcsó. nem mondom,hogy a házi készítésű kifutó olcsó lesz..de lehet ugyanennyiből ki tudod hozni. és nagyobb lesz jóval.

arra kell figyelni,hogy mindig legyen árnyékos rész is. szóval nem árt valamilyen nagyobb fa mellé csinálni a kifutót.

2016. máj. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Rendben. Koszonom az eddig valaszokat. Akkor valtoztatom a kerdesem/keresem. Akkor legy szives linkelnetek hazilag elkeszitett/vasarolhato kulteri nyulketrecekt? Mert akkor lehet hogy epitunk egy 6 negyzetmeteres kifutot ha NEM lehet kapni jot. Elore is koszi :3
2016. máj. 31. 15:56
 13/21 anonim ***** válasza:

A 6 négyzetméteres szuper lenne. Lehet készíttetn, de négyzetmétere kb 10-15ezer Ft szóval nagyon drága, nem éri meg.

Készíteni sokkal jobb. Pl. ez 95%-ban mind otthon készített: [link]

2016. jún. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Na, meg van hogy mi lesz! Lesz egy nyulketrecekuk es epitunk egy 10 negyzetmeteres kifutot ahol majd ha delutan felugyelet mellett tudnak szaladgalni tobb orat de a kertben us el lesznek engedve ha ugy alakulnak a dologok. Tippek/tanacsok?
2016. jún. 1. 07:12
 15/21 anonim ***** válasza:
Az a legjobb, ha a ketrecet kifutóban helyezed el, hogy bármikor használhassa, különben nem tudja a mozgásigényét kielégíteni.
2016. jún. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Na, meg van hogy mi lesz! Lesz egy nyulketrecekuk es epitunk egy 10 negyzetmeteres kifutot ahol majd ha delutan felugyelet mellett tudnak szaladgalni tobb orat de a kertben us el lesznek engedve ha ugy alakulnak a dologok. Tippek/tanacsok?"



butaság.. ha tudtok csinálni egy 10m2-es kifutót, az szuper. de akkor mi a fenének a nyúlketrec? legyen mindig a kifutóban. nyilván biztonságosra kell megcsinálni, alul mélyen legyen a földben és felül legyen rácsozva.

amiket linkelt az egyik hozzászóló,onnan meríts ötletet. annyit viszont tanácsolnék még,hogy ne beton legyen alattuk. sok képen azt látom. oké ,szökésbiztos,de csak természetesebb,hogyha füves rész van alatta. ráadásul be is tudod ültetni meg több lehetőség van benne. és a beton nyáron nagyon felforrósodik, kb égési sérülésekig..télen meg jobban lehűl.. sima füves föld legyen alatta.

2016. jún. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Tényleg nincs értelme ennek, amit akarsz kérdező. Napi 24 órában kell min. 4 négyzetméter a kiengedés (napi 6-8 óra) mellett. Hiába engeded ki sokat, nem lehetnek ekkorka ketrecben, amit linkeltél. Ha tudtok építeni 6-10 négyzetméterest akkor miért nem abban lesznek állandóa? Tényleg csak biztonságosan kell megépíteni. A füves talaj jó, de hamar kipusztul a fű a sok ugràndozàstól meg legeléstől, utána sima sáros föld lesz. Esős időben sárfürdő. Nekem is föld volt 2 évig, utána elegem volt belőle, nem lehet rendesen takaritani, sárossáros stb és lebetonoztam. Nyáron lelocsolom néha, de amúgy hűvös, árnyékolt a ketrec nagy része. Ameddig föld volt, akkor is a betonra mentek hűsölni.
2016. jún. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Oke. Akkor a kifutoba teszem a ketrecet
2016. jún. 1. 15:39
 19/21 anonim ***** válasza:

Az állatorvosoktól, illetve nyúltenyésztőktől szedtem össze a sok baromságot... Persze megszoktam, hogy mindig mindenki rohadtul okos. Rendszeresen, és mindenhonnan azt hallottam, hogy a kint tartott nyulak tömegesen betegszenek meg, és pusztulnak el, és 1-2 évnél nem élnek tovább a legtöbben. Arról valóban nincs információm, hogy a tenyésztők mennyire foglalkoznak az oltási és egészségügyi körülményekkel (gondolom tesznek rá nagy ívben).

Tény, hogy a nyúlnak, illetve minden állatnak a természetes közege a kinti világ. Sajnos mi kéretlenül kaptunk két nyuszit, akik 6 évig éltek bent (sokat el voltak engedve a lakásban - kertünk nincs). Most persze már bánom, hogy nem kerestünk nekik olyan gazdit, aki kint tudja tartani. Gyakorlatilag attól is megbetegedtek, ha nyáron átszellőztettük a lakást. Ilyenkor hordtuk orvostól orvosig.

2016. jún. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ha kint normál körülmények között vannak tartva (oltás, nagy hely, fajtárs, tiszta ketrec, megfelelő etetés, szalmával kitömött menedékház, ragadozóbiztos rács) akkor nemhogy nem rövidebb ideig élnek, hanem kimondottam hosszabb ideig. :)
2016. jún. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!