Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vettem egy kis nyuszit állatke...

Vettem egy kis nyuszit állatkereskedésből, állítólag 7 hetes. Valami nagy baj van vele?

Figyelt kérdés
Rendben tattom a ketrecét, mindig friss vizet és szénát kap. Ugyan így a tápot is. Mindet rendesen eszik, iszik. De pár napja, egyszer egyszer megy a hasa, de utánna rendbe is jön. Azt vettem még észre, hogy szuszog, szerintem megfázhatott/huzatot kaphatott, mivel még elég kicsi. Azt olvastam, hogy a kamilla az nagyon jó gyógynövény számukra. Megvegyem?, jó lenne ha teljesen rendbejönne szegénykém. Vagy inkább sürgőssen állatorvos?

#törpenyúl #nyúl háziállat
2016. jún. 5. 23:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A kedve milyen? Ha csak gubbaszt, akkor vidd sürgősen állatorvoshoz, mert az már nagy bajt jelent általában. A nyuszik nagyon jól el tudják rejteni a fájdalmat, mivel zsákmányállatok, és az emésztésükkel sok gond lehet, amibe bele is pusztulhatnak. Szerintem inkább azt adj neki, amit az állatorvos mond, az a biztos.
2016. jún. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem értek a nyuszikhoz, de szerintem mindenképpen az a legjobb, ha állatorvoshoz viszed, ott tudnak biztosat mondani. :)
2016. jún. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hála égnek mozgolodik, szaladgál, nem ücsörög egyhelyben, csak akkor ha alszik, pihen. Ma is kint rohangált, figyeltem de semmiféle fájdalom jelét nem mutatta.

Olyan mintha rendben lenne, csak szuszog, meg néha megy a pocija, egy kicsit.

2016. jún. 5. 23:34
 4/14 A kérdező kommentje:
A kajához rögtön rohan, igaz válogatós, már most... Lehet, hogy van valami a tápjában amit még nem bír a kis gyomra, és azért van a kellemetlen szagú, kis hasmenése, különböző idöközönként. Igaz ez is csak találgatás. ..
2016. jún. 5. 23:43
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyébként nem lehet, hogy a lágybélsárra gondolsz? A bogyón kívül az is van a nyusziknak, normál esetben megeszik, mert fontos vitaminok vannak benne, de ha túl sok tápot adsz neki, akkor lehet, hogy nem eszi meg.
2016. jún. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Táp helyett normális kajával etesd, ami valóban nyulaknak való. Amit a szabadban is enne. A táptól lehet hasmenése szerintem.
2016. jún. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Bizony a táp nagyon káros, ne táppal etesd, hanem egészséges nyúlnak való táplálékkal, növényekkel. Viszont lassan, fokozatosan szoktasd át!

Ameddig nem gubbaszt, jó kedve van stb. addig egyébként nagy baj nincs.

2016. jún. 6. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem, nem lágybélsár. Azt éppma reggel termelt. Ma megyek venni gyógynövényt, a szuszogására.

Köszönöm az eddigi segítséget.

2016. jún. 6. 09:32
 9/14 anonim ***** válasza:
Orvoshoz vidd el, oltani ígyis-úgyis kell majd, legalább az ilyesmiket megbeszélhetitek és ránéz... :)
2016. jún. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! :)
2016. jún. 6. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!