Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet gyorsan megszelíd...

Hogyan lehet gyorsan megszelídíteni egy szíriai aranyhörcsögöt?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy kislány szíriait, 6 hetes, de nagyon harap mindenkit, a tenyésztő is alig tudta kivenni a terráriumból, mikor mentem érte. Régebben fiú dzsungáriai törpém volt, őt két hét alatt sikerült annyira, hogy idegeneket sem bántott utána, de már évekkel ezelőtt volt és nem emlékszem, hogyan csináltam. Hogyan kezdjem? Az ujjamat már többször odaraktam hozzám, megszimatolta, nem harapott meg, viszont félek hozzányúlni, pedig ki kéne vennem a dobozból, hogy a ketrecbe átrakjam. Ha egy jó vastag kesztyűvel próbálom megfogni, azon nem tud annyira átharapni?


A másik gondom, hogy nem akar enni, hiába adok neki bármi rágcsálónak való ételt. Ez lehet azért, mert még új neki az egész helyzet és csak egy kis idő kell, hogy megszokja?



2016. jún. 15. 16:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti, jól tudod. 3 hónapos korig fejlődik a gerince, addig tilos neki a mókuskerék!
2016. jún. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy nem lehet adni neki, ilyenről még sehol sem olvastam, pedig rengeteg helyen utánanéztem a nevelésének.


Egyébként egy kisebb tenyészetből hoztam, interneten ne keresd, mert nincs fent, még a szüleim ismerték őket gyerekkorból. Egy kis Zala megyei faluban élő házaspár és a gyerekeik foglalkoznak többféle hörcsögfajta tenyésztésével.

2016. jún. 17. 02:13
 13/14 anonim ***** válasza:
Kicsit szaporítás szagúnak tűnik, de mindegy. :) Szívesen segítek részletesen a tartással kapcsolatban, 10 éve foglalkozok hörcsögökkel. Sok tanácsot tudok adni a helyes tartással és etetéssel kapcsolatban. Írj, ha gondolod. ;)
2016. jún. 17. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Pedig nem a szaporítás a céljuk, minden fajtát külön tartanak, és nem a mennyiségre mennek rá. Évente maximum kétszer születnek kicsik.


Egyelőre van még vele gondom, eddig csak fiú törpéim voltak, de velük könnyebb volt az elején is, úgy emlékszem. Csak szaladgál körbe-körbe, rág mindent, nem engedi, hogy kézbe vegyék... De legalább már nekiállt enni. Szerintem nem találja a helyét, de remélem, hogy ez csak átmeneti.

2016. jún. 17. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!