Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Írnátok kisállatokat? Nem...

Írnátok kisállatokat? Nem tudom mit vegyek.

Figyelt kérdés

Ha lehet az állat mellé rögtön kisebb leírást kérnék a tartásáról,hogy mennyit és hogyan kell/lehet vele foglalkozni. Esetleg párban kell-e tartani. Ismerek párat de kisebb leírással talán könnyebb választani. Később rendesen utána olvasok csak ötletek kellenek kisebb leírással :) (igen a leírás nagyon fontos :D )


ui: nem most fogom megvenni csak kiválasztom és utána nézek. Előre is köszi.



2016. jún. 15. 17:03
 1/9 anonim válasza:
100%
Ez attól is függ, hogy allergiás vagy-e valamilyen állati szőrre, panel vagy kertes házban laksz.
2016. jún. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem vagyok allergiás és panelben lakom. Ha az lényeges van egy nagytestű kutyám.
2016. jún. 15. 17:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Arról tudok írni ami nekem már volt...

Törpe hörcsög - egyedül kell tartani, 60x40 cm-es helye legyen legalább. Olcsó a tartása, sokat nem lehet vele foglalkozni mert olyan kicsi és fürge, nem nagyon marad meg kézben.

Aranyhöri - egyedül kell tartani, nagyobb hely kell neki mint a törpének, olcsó a tartása, jobban lehet játszani vele mert nagyobb.

Patkány - társas állat, legalább 2-t kell együtt tartani, egyforma neműeket. Gyakori a betegség, ezért csak megbízható helyről szabad beszerezni. Nagyon aranyos állatok, nagy emeletes ketrec kell nekik, és ki is kell engedni minden nap. Drágább mint a hörcsögtartás.

Nyúl - társas, párban kell tartani, ivartalanítani is fontos szerintem. Költséges, néha macerás, mert legalább 2 naponta takarítani kell. Nagy elkerített rész kell neki szobában vagy kertben.

Ezeken kívül macskám van, a legegyszerűbb az ő tartása, lévén hogy nem kell se ketrec se semmi extra, elvan magában is... :)

2016. jún. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! :)
2016. jún. 15. 17:25
 5/9 anonim ***** válasza:

törpesün: egyedül kell tartani. helyigénye minimum 100-120cm hosszú terrárium .éjszaka aktív. az etetése nem olcsó szerintem. nem él sokáig 2-3 év kb fogságban tartva. hamar visszavadul, érdemes vele foglalkozni napi szinten. és figyelni kell a kaja mennyiségére, eléggé hízékonyak.


hörcsög: egyedül kell tartani. helyigénye fajtától függő, kb 100cm hosszú terrárium a minimum itt is(hogyha jól akarod tartani). szintén éjszaka aktív. az etetése olcsón kijön, nem kell sokat költeni rá a felszereléseken kívül. 2-3 évig él.


tengerimalac: párban kell tartani. helyigénye a párnak kb 150 cm hosszú és 50-60 cm mély terrárium vagy épített bútorlapos megoldás.. de igazából ez a minimum, célszerűbb nagyobb helyet csinálni nekik. nappal aktívak. az etetésük szintén nem drága. tovább élnek jóval, mint a hörcsög.


nyúl: párban kell tartani. helyigénye több m2. nappal aktívak. az etetésük szintén olcsó,kb ingyenes. de oltatni és ivartalanítani őket már érdemes. az oltás mindenképpen,főleg,hogyha kint tartott.kb 8-10 évig élnek.


csincsilla: helyigényük nagy. egy magas ketrecet kell elképzelni. de ha rákeresel,hogy csincsilla ketrec,akkor látod milyenről beszélek. emellett is ki kell majd engedni. párban kell tartani őket. kb 20 évig élnek. sosem lesznek olyan kezesek, mint a többi fent említett kisemlős. de ettől függetlenül nagyon aranyos és jópofa állatuk. az élelmezésük viszont elég drága.


degu: párban kell tartani,de még jobb,hogyha többen vannak. helyigényük nekik is elég nagy, speciális ketrecet kell csináltatni,sok mászókával. szerintem nagyon jópofa állatok.ajánlom hogyha van rá helyed.


vadászgörény: .helyigényük szintén nagy. nekem nem igazán szimpatikusak,ezért nem sokat tudok róluk.csak gondoltam megemlítem,hogy rá tudj keresni.


egerek: nem élnek sokáig sajnos.őket is párban vagy csoportban kell tartani. szerintem nagyon aranyos állatok. én úgy tapasztaltam,hogy könnyű őket szelídíteni. tartásuk olcsó.. terráriumban érdemes tartani, hálóval lefedve. ketrecből könnyen kibújnak vagy kirágják magukat.mozgásigényük szintén nagy, nem érdemes kis helyet venni nekik


mókus:néhány fajtája itthon is tartható. viszont órási a mozgásigényük, hatalmas ketrec kell neki.sok esetben ragaszkodik a gazdához is. az biztos,hogy sok pénzbe van mire rendes helyet csinálsz neki. de ha van rá keret, érdemes,jópofa állatok:) kicsit hasonlít a hörcsöghöz, ők is szeretnek raktározni. viszonylag szobatiszták, általában egy helyre piszkítanak.


és fontos,hogy egyik állatot sem szabad úgy tartani,hogy különböző neműeket tartasz. csakis azonos neműeket vegyél. és ha lehet inkább lány-lány párosítást. és olvasgass utána, mert sok-sok tudnivaló van még:))

2016. jún. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2016. jún. 15. 17:33
 7/9 anonim ***** válasza:
a csincsillához és a deguhoz még annyit, hogy őket nem lehet egy szobában tartani kutyával, sőt, a kutyust be sem engedheted hozzájuk, mert eléggé bestresszelnek. Itthon mindenki mondja a magáét, hogy lehet meg minden, de a 2006-os állatvédelmi törvény óta tiltják az egy légtérben való tartásukat, szóval ők a kutya miatt kiesnek.
2016. jún. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyik rágycsálót se ajánlatos egy légtérben tartani más állattal, legalább is csint, degut, patkányt és tengerimalacot biztosan nem. Hörcsögön kívül tudtommal mindet párban kell tartani.

Mondjuk az hogy panelban laksz kicsit szűkíti a kört, tudni kellene mennyi hely van ketrecnek mert pl csincsilla, görény, patkánynak kb ekkora ketrec ajánlott [link]

Jó mondjuk így nagynak tűnik de pont ráfér egy 80-as IKEA polcra, csak lelóg róla úgy 1/4-e (a holmik jó helyre pakolásával tökéletesen ellensullyozható).

Szóval inkább azt nézd meg mennyi hely van és az alapján válassz állatot.

2016. jún. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát mire kusállatom lesz lehet gogy egy költözés us megesik :D ez a lakás túl kicsi. Még egy kis höri ketrecnek sincs megfelelő hely :/ nem szeretném szegényt ide zsúfolni és azt sem szeretném hogy a kutyus miatt folyton féljen. Majd még meglátom csak tanácsok kellettek ^^
2016. jún. 17. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!