Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszimnak melege van. Mit...

A nyuszimnak melege van. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kis házi nyuszim, és a tenyésztő azt mondta, hogy 30 fokig bírja, ill. addig felel meg neki a hőmérséklet. Itt nálunk ilyen 35 fokok vannak. Nagyon liheg szegény, és alig eszik. Hogyan tudnék neki segíteni esetleg?

2016. jún. 27. 17:57
1 2
 1/12 anonim válasza:
Én le szoktam takarni a ketrecét hideg vizes lepedővel vagy terítővel az egy ideig jo vagy beviszem a légkondis lakásba egy kicsit lehülni
2016. jún. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen próbáld meg besötétíteni a ketrecét.Mindig legyen előtte friss(hideg) víz.Tegyél be neki egy hideg csempét és arra rá tud feküdni.És homokot is tegyél be neki abba ha belemegy kicsit ,,lehűti".
2016. jún. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
(Előző vagyok)Szóval még néha egy kicsit 2-3 centis vízben megfürdetheted.És kicsit vizezd be a fülét.Ha hosszú szőre van nyírd meg kicsit.Most így hirtelen ezeket tudtam..Ha eszembe jut valami írok még
2016. jún. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Fürdetni semmiképp se fürdesd meg! 2-3 centis vízben sem, könnyen tönkreteszi a bőrét. Legfeljebb a fülét lehet kicsit bevizezni, de elsősorban inkább tegyél le neki hideg csempét, betonlapot, csavarj törülközőbe jeges palackot, ilyesmi megoldásokkal próbálkozz. Hűvös, friss vize mindig legyen és adhatsz neki lédúsabb táplálékot, pl. uborkát, dinnyét egy keveset. Szellőzzön jól a helye, ahol van és ne süssön be a nap.
2016. jún. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha betekersz egy vizes palackot törölközőbe addig nem fog nyugodni a nyuszid amíg le nem rágja a palackröl a törcsit.Ha meg nekidől az üvegnek könnyen megfázhat.
2016. jún. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Nyugodtan fürdesd meg semmi baja nem lesz.Csak felfrissül tőle.A víz meg nem árt a bőrének.
2016. jún. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
A fent említett dolgok mellett tehetsz be neki fagyasztott zöldséget (persze csak kis mennyiségben). Én a tengerimalacomnak szoktam így kiegészíteni a táplálékát és semmi baja nem lett. :)
2016. jún. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2016. jún. 27. 22:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Semmiképp se fürdesd meg! Aki ezt javasolja, nem ért a nyulakhoz, legfeljebb abból indul ki, ha az övét megfürdette, annak MÉG nem lett baja. Aki egy kicsit is ért hozzájuk, tudja, mennyire káros a bőrüknek a víz.
2016. jún. 28. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy 0,5 l-es üvegbe tegyél be hideg vizet, majd tedd be a fagyasztóba. Amikor megfagyott a víz vedd ki és tedd ne a ketrecébe, ez segíthet :))
2016. jún. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!