Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha a hím vadászgörényt ivartal...

Ha a hím vadászgörényt ivartalanítom akkor megváltozik a viselkedése? Mekkora ketrec jó 1db hím tartásához?

Figyelt kérdés
2008. szept. 27. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Első kérdésedre a válasz:

Kicsit pontosíthattál volna!

-állandó aktivizmus (Ezen részben segíthet!)

Ha a vadászgörényed nagyon aktív, játékos ezen az ivartalanítás csak kis mértékben segít: a tüzelési időszakot megkönnyebbíti, mert a hím nem vágyik majd nőstény után. A kedélyek javulni fognak, de természetesen ettől még meg marad örök játékosként.

Amin még változtat az ivartalanítás:

-szagos pisi

A hím görényeknek a pisijük elég erős szagot áraszt, ezt ivartalanítással ki lehet küszöbölni. (Ez a szag egyébként arra van "kifejlesztve", hogy a nőstény tudja, itt hím járt.)

-megelőzhetőek a betegségek

Vannak bizonyos here-betegségek, amik az ivartalanítással elvesznek. Például nem kaphat hererákot, nem lesz begyulladva a heréje.


Második kérdésedre a válasz:

Minél nagyobb, annál jobb!

Ha kinti ketrec, akkor minimum 100*100*50 cm-es ketrec, ami szerintem kell. Ilyen kapható két szintesbe is.

Ha benti, akkor változó, egyébként, ha több szintes akkor kisebb helyen is elfér, de mégis van elég tér. De, ha bemész egy állatos boltba, mint pl. a Fressnapf, ahol lehet kapni görényketrecet, ott biztos, hogy megmutatják a számodra legmegfelelőbb. Ha nem annyira nagy a ketrec, akkor többször kell sétáltatni a görényt és kiengedni.

Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privátot!

2008. szept. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hol lehet görit örökbe fogadni?

Mekkora legyen a benti görény ketrec?

Minden állatorvosi rendelőbe oltanak görényt?

2008. szept. 30. 19:38
 3/4 anonim válasza:

2.

Brehm szerint: "2-3 állat elhelyezésére egy köroülbelül méter hosszú, 70cm széles, és ugyanolyan magas faláda megfelelő, elöl rostéllyal és zárható tetővel. A benne található, vacoknak való szekrényke 40x25x20"

Egyébként ha kinti vagy benti? ha benti és van időd foglalkozni vele, akkor kisebb is elég, de szerintem egy kb 60x40x40 elég egynek.


Hol lehet görit örökbe fogadni?

www.gazditkeres.hu

www.mvk.hu

www.goreny.hu

itt biztos találsz valami okosat;)


Minden állatorvosi rendelőbe oltanak görényt?

Ez pontosan nem tudom megmondani, attól is függ, hogy merre laksz...

De ha elmész megkérdezni a helyi állatorvost biztos segíteni fog.

2010. márc. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én görim ivartalanitás után kicsit megnyugodott,de ugyanugy játszik meg minden,csak annyira már nem forditja fel a házat.imádom!!!
2010. ápr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!