Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meddig bírja a csincsilla táp...

Meddig bírja a csincsilla táp nélkül?

Figyelt kérdés
Nos, van egy csincsillám. Elég pufók, a kaja a mindene. Elmegyünk nyaralni 5 napra, tehát hétfőn tudnék neki jó nagy adag tápot adni, meg pénteken. Tehát 3 nap lenne neki kaja nélkül. Kibír ennyit ugye? Maximum kicsit megsértődik. Persze víz lesz szinte korlátlanul, de múltkor is rábíztam ismerősömre, és fél bundáját eldobta szerencsétlen, ezt akarom elkerülni.

2016. júl. 9. 14:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egy rostemésztő állat 12 órát bír ki táplálék nélkül :) 3 nap alatt éhen fog halni vagy legalábbis károsodik az emésztőszervrendszere és elég betegen találod majd otthon. Elég rossz ötlet otthagyni egyedül étel nélkül, konkrétan felelőtlenség. Ráadásul meleg is van, ki fogja hűteni? Miért nem bízod csines ismerősre? Sokan panzióznak ilyenkor... Melyik településen élsz, hátha tudok segíteni?
2016. júl. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egyébként nem csoda, hogy csak enni tud, ha nincs társa. Ők alapvetően társas lények... :I
2016. júl. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Volt társa, csak valami veleszületett dolog miatt lebénult, majd elpusztult. Őt én már örökbefogadtam, ketreccel mindennel együtt, előző otthonából sajnos mennie kellett.

Köszönöm az információkat, azért a 12 órát túlzásnak tartom, naponta-másfél naponta kap enni, és így is szerintem elég kövér! Ráadásul nem is pelletet kap, hanem a legdrágább tápot amit kapni lehet. Múltkor át akartam verni, hogy fele-fele a drága és olcsóbb táp keverékéből, 1 hétig a falnak fordulva duzzogott, mire rájöttem mi a baj :) azóta megint szeret.

Tudom, hogy társas, de elég központi helyen van, szinte folyamatosan találkozik valakivel.

Mindenképp keresek valakit aki megeteti egyszer legalább!

2016. júl. 10. 15:10
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a pellet a legjobb, akármilyen drága a másik, a keverékből ha csak nem eszi meg az egészet kiválogatja amit szeret ami nem feltétlenül az ami jó neki, sokszor meg olyan dolgokat is tesznek a keverékekbe ami nem is rágcsálónak való, pl szotyit és sok más olajos magvat ami nagyon hízlal.

Kérj meg valakit hogy etesse meg naponta, akár a szomszédot, akár azt is csinálhatod hogy papírpohárba kiméred a napi adagokat és akkor csak be kell önteni akár rácson át, fél perc az egész.

2016. júl. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy milyen pellettel próbálkoztál, a tényleg jók nem kifejezetten az "olcsó" kategória?
2016. júl. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, csak azt hogy a környékbeli kisállatboltokban van pellett 4-5-600 ft/csomag áron, amit szeret az pedig 1600-1800 ft/csomag (hirtelen a súlyt nem tudom, de kb egyformák.)
2016. júl. 10. 17:27
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
az a pellet elég ratyinak hangzik, a versele-laga és beaphar többször ennyiért adja de jók, utóbbinak a patkányos verzióját még a gazdik is nassolják :D
2016. júl. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A jó csincsillatápok a következők


Versele Laga chinchilla complete, 500 gr 1200 ft

Fressnapf Real Nature chinchilla 500 gr 1400 ft

Bunny Chinchilla Traum Basic 1200 gr 3200 ft


Az összes többi nem meg felelő rosttartalmú...és túl zsíros, olajos, némelyikben meg annyi a fehérje, hogy disznót lehetne vele etetni.


A 12 óra nem túlzás, a csincsilla vakbélemésztő állat, az emésztése folyamatosan mozog. A vadonban is naponta több tízszer eszik, fogságban is naponta legalább 6-8x csak nappal + éjszaka folyamatosan.

2016. júl. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A versele lagát etetem vele, bár én sokkal drágábban veszem. Mindegy. Az en csinem olyan "bájos", hogy ha adok neki enni, befalja az egészet, majd kilöki az etetőtálkát a francba. Ha naponta 8szor etetném, macska méretű lenne szerintem :) persze azért kis nasi is van néha, amikor mint valami migráns, fogja a rácsot az ajtón és réved a távolba :)
2016. júl. 11. 05:42
 10/15 anonim ***** válasza:
nyugi az én patkányaim is ilyenek, bezabálnak tápból amíg csak feküdni tudnak, de ha bejövök a szobába szenyóval, pizzával, stb, hirtelen mind a 4 a rácson lóg hogy "aggyááááááááááááááááááál" nem szabad bedőlni a nagy boci szemeknek akármilyen elkeseredetten kéri, hidd el hosszútávon jobb neki ha duzzog de nem hízik el.
2016. júl. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!