Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináltok ha vad a törpeny...

Mit csináltok ha vad a törpenyuszitok?

Figyelt kérdés
Mert az enyém morog és ha felé nyulok harap de amikor felemelem össze szoritja a fülát és lapul fél hogyan lehetne magamhozszoktatni?
2010. ápr. 16. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Vágd le, főzd meg. Meg fog nyugodni.
2010. ápr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ne emelgesd ha nem akarja.

Ha még új a helyen akkor először hagyd hogy szokja, kell neki egy házikó amibe bebújhat és biztonságban érezheti magát. Az elé ülhetsz, beszélhetsz hozzá, kaját adhatsz neki, odateheted a kezed hogy szimatolja minél többet és megszokjon, bízzon benned, aztán ha már tudja hogy nem akarod nyárson megsütni akkor barátságosabb lesz. De ez nem megy egyik napról a másikra.

2010. ápr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Első, hogy te milyen bunkó vagy... idióta.


bár én nem értek a nyulakhoz, de lehet hogy fél tőled... adj neki sok finom kaját meg ilyenek, tölts sok időt mellette, ha kell beszélj hozzá:) és lassan mozogj nehogy megijedjen.

amugy lehet hogy fiatal? vagy túl öreg és ettől is függ?

2010. ápr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Van olyan nyúl, ami nem szelídül meg. Nekem régebben olyan volt, ami egész életében rúgott, harapott, karmolt - vastag kesztyűvel kellet megfogni :D
2010. ápr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Akkor válnak ilyenné, amikor ivarérettek lesznek. Ilyenkor általában az ivartalanítás a megoldás.
2010. ápr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
z enyém is vad egy kicsit,de ö azért mert 4hoapos volt mikor hozzám krült.elöbb kellett volna
2010. ápr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
mennyi idős a nyuszi?
2010. ápr. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
1 éves körülbelüll
2010. ápr. 17. 12:17
 9/11 anonim válasza:
Nekem is van egy törpenyuszim, most egy éves, egy hónapos volt amikor kaptam. A törpenyuszik eleve vadabbak mint a házinyúl. Eleinte az enyém azt sem bírta elviselni ha meg akartam simogatni, de fokozatosan megszokta a helyét és már elég szelíd lett. Viszont a felemelést nem tűri, de több fórumon is olvastam, hogy azt nem viselik el, mert nem érzik biztonságban magukat, ha nincs szilárd talaj a talpuk alatt. Szerintem próbáld kézből etetni, akkor jó dologgal párosítja a jelenléted és egy idő után megtanulja hogy nem kell félnie. Sok türelem kell hozzájuk az fix. Én is csodálkozok milyen kezesbárány lett, de ez egy év "munkája". Szóval ne add fel.
2010. ápr. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kösz nem fogom
2010. ápr. 19. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!