Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi pisilés után...

Törpenyuszi pisilés után beleül a pisijébe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már tettem fel itt kérdést, egy ehhez a problémához kötődő dologgal kapcsolatban, de mivel ez már egy másik probléma, ezért gondoltam, hogy egy új kérdést teszek fel róla, ezt csak azért írom, mert lehet, hogy valakinek ismerős lesz a történet.

Ma voltam a kis nyuszkómmal állatorvosnál, mert nagyon pisis volt fenéktájékon és diagnosztizálta, hogy be van gyulladva neki a pisi folt helyén, lekezelte, megmosta neki, és mondta, hogy szárazon kéne tartani a gyulladás környékét. (ne legyen végig húgyos..) Mondta a dokinő, hogy többször kéne cserélni az almát..hát de ennél többször?! Majdnem minden pisilé után megyek és azonnal szedem is ki neki a pisis/kakis részt. Tiszta ciki volt, mint aki elhanyagolja a nyusziját, pedig mióta bejött ez a nagy meleg egy nap 3szor mosom ki fertőtlenítővel a ketrecet és vagy 4szer-5ször szedem ki a pisis forgácsot, plusz kitörlöm papírtörlővel és még átmegyek rajta nedves törlőkendővel, aztán szárazra törlöm.

Mióta hazajöttünk a rendelőből egyszer pisilt, épp a szobájában voltam, örültem, hogy fú de jó nem ült bele (a ketrec bal sarkában, mélyedésében volt a pisi tócsa, ő pedig középen ült) és ahogyan fürdött, csak láttam, hogy a pomponja megint nedves. Arrébb csalogattam és majd megőrültem, hát nem ott volt alatta is a tócsa?!

Mit csináljak vele? Így sohasem fog meggyógyulni a kis fenék része :(



2016. aug. 3. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolom mindenek előtt hogy pellet almot használj.Az amíg nem pisil rá egyben van.Ha meg rápisil szétmállik.Szerintem azt használd.Azzal könnyebb lenne...

Sok sikert!

2016. aug. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

A dokinő azt mondta, hogy 1 hétig sima papírt rakjak csak alá, mikor rákérdeztem a pelletre, ellenezte, mondván, hogy irritáló hatással lehet a bőrére. :/

2016. aug. 3. 22:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Fura... én Teszkós macskaalmot teszek a wc-jébe, az egész zsákkal belemegy... hetente takarítom csak és nem tud pisis lenni tőle akárhova is ül. Amúgy elég nagy a budija?
2016. aug. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajna nem használja, csak "hajingálja+, bökdösi az orrával, meg ki akarja kaparni a helyéről. :(

Ha betettem a kedvenc sarkába, akkor átment a másikba. Ha oda tettem akkor átjött "emide". Pedig volt, hogy bkentem az ő pisijével, tettem bele a bogyóiból, de számára csak játék...

2016. aug. 6. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!