Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért csinálja ezt a nyuszikám...

Miért csinálja ezt a nyuszikám? (lökdös, harap)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olvastam erről a viselkedésről, állítólag udvarol, szeretetét jelzi, de érdekelne, hogy ebben az esetben is?:

Ma este simiztem, aztán hirtelen felugrott elkezdett mosakodni, aztán megindult a lábam felé (földön feküdtem mellette) és a lábfejemet elkezdte lökdösni és folyamatosan lökte az orrával, míg haladt előre. Magyarul eltiporta a lábfejem és közben harapgált is (nem olyan nagyon erősen, de azért megéreztem). Olyan, mintha hirtelen ideges lenne. Ha elhúzom a lábam és már nem tudja azt lökni, harapdálni, akkor megy a wc papír gurigának neki, eldobálja. Utána fogja, visszateszi magát a fekvő helyére, meghempereg és kéri tovább a simogatást. Elég sűrűn csinál ilyet, nagyon ritka, ha egy nap csak 1× kapok ilyen meglepit.

Ez azért lehet, mert szeret? Vagy mérges ilyenkor?


2016. aug. 15. 00:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Gondolom most kezd ivarérett lenni, akkor sokszor megváltozik a viselkedése, némileg agresszívabb lehet. Meg az sem tesz jót neki, ha nincs fajtársa.
2016. aug. 15. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért mert ivarérett lett.Mivel nincs társa ezért veled csinálja.Igen udvarlás.Az ivartalanítással ez a viselkedés megszűnik.És kéne neki egy társ.Olvasd el a nyuszinfón az EGY NYÚL NEM NYÚL ,,fejezetet"
2016. aug. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2016. aug. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy az ivarosság miatt, csak azt nem tudtam, hogy "jó" értelemben csinálja ezeket. Vicces, mert ő is lány :D bár tudom, hogy ők azt nem tudják, hogy mi milyen neműek vagyunk.

Örökbe akarok fogadni mellé egy nyuszi társat, de mivel még kicsit beteg így nem akarom, hogy ez befolyásolja a viselkedését az új nyuszkóval szemben (érzi hogy gyengébb és félősebb lennevagy pont az ellenkezője) és a másik nyuszkót sem akarom lebetegíteni. Az Első Nyúlmentő Alapítványtól szeretnék örökbefogadni egy "rászoruló" nyuszikát, hisz a kisnyuszim is szinte mentve került hozzám.

Még annyit kérdeznék, hogy mennyire zavar be az ivartalanításba az a tény, hogy az én nyuszim már egyszer szült? (direkt így írtam)

2016. aug. 15. 13:25
 5/6 A kérdező kommentje:
2 éves kosorrú nyuszi.
2016. aug. 15. 13:25
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyébként nem havar ez a fajta udvarlás, csak azért érdeklődtem, nehogy számára vmi negatív dolog miatt csinálja ezt. Bár ha hempereg.....

Nagyon elgondolkodtat egy ideje az ivartalanítás, mert az egyik állatorvos elmondta róla a véleményét amiben van némi kis igazs@g.Persze azt is elmondta, hogy meg lehet vele előzni betegségeket, de a másik oldaláról is beszélt, arról, hogy megfosztunk egy állatot az ivarosságától, ezáltal formálni akarja sok gazdi a (jelen esetben) nyuszijának a természetét, jellemét.

Attól félek - és most hülyének fogtok nézni- hogy nagyon rosszul érintené a dolog, szomorú lenne, hisz már 2 éve "normálisan"/így él, születtek kisnyuszijai is, aztán hirtelen ivartalanná válik. Ugye az ember is megérezné ezt a műveletet és én hiszek abban, hogy az állatok is, köztük a nyuszik is :(

2016. aug. 15. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!