Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögeleséget lehet adni...

Hörcsögeleséget lehet adni nyúlnak?

Figyelt kérdés
Vettem hörcsögeleséget és a zacskóját kidobtam, így fogalmam sincs hogy pontosan mik vannak benne és most egy másfajta tápot szeretnék venni, de nem akarom hogy a nyakamon maradjon az eddigi illetve bemolyosodjon így gondoltam megkapja a nyuszi, ha lehet.
2016. aug. 17. 15:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

8-as azért ez nem teljesen így van

"Egyébként, azok a tápok, amik rágcsálóknak lettek készítve, az összes rágcsáló megeheti, kivétel nélkül."

Azért ez így nem igaz. A tengerimalac rágcsáló. A patkány rágcsáló. Nézzük mi van egy patkánytápban.

Nyersfehérje 20 %

Nyerszsír 5 %

Nyersrost 6,5 %

Nyershamu 7 %

Kalcium 1 %

Foszfor 0,8 %

Vitamin A 15.000 NE/kg

Vitamin D3 1.500 NE/kg

Vitamin E 140 mg/kg

Vitamin C 50 mg/kg

Réz(II)szulfát - réz 5 mg/kg

Te adnál olyan tápod a tengerimalacodnak aminek a 20%-a állati eredetű? ezesetben csirke/hal? Nem, mivel a tengerimalacnak ilyenre semmi szüksége. Adnál a patkánynak tengerimalacnak magos,, C-vitaminos tápot? Nem, mert a magtól elhízik a felesleges-C-vitamintól pedig veseproblémái lesznek. Az "univerzális tápban" pedig ezek egyike sincs, ezért egyiküknek sem jó mert pótlás nélkül nem tartalmazza a nekik szükséges tápanyagokat. Jó, a malac és a C-vitamin egy dolog, azt amúgy is cseppel szokták kiegészíteni.

2016. aug. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!