Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúlnak mit adjon enni a...

Nyúlnak mit adjon enni a városi ember?

Figyelt kérdés

Olvasgattam itt, elolvastam a helyes etetésről szóló írásokat, hogy szedjünk füvet meg egyebeket a mezőről... oké, de itt nincs mező. Faágak, levelek, bokrok, stb, oké, de itt minden mocskos, a fű kutyaszaros, a bokrok fák meg út mellett nem lehetnek túl tiszták.

Félnék ilyesmit adni a nyulamnak.


Arra gondoltam ültethetnék cserepekbe valamiket... de mit és honnan szerezhetem be? Füvet fogok 1-2 nagy tálban növeszteni neki. Ezen kívül mit lehetne? Mit lenne érdemes?


2016. máj. 24. 13:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Minek? Széna és jó minőségű táp kell, plusz víz.
2016. máj. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Széna kell, azonkívül a kiskert zöldségek: répa, káposzta, stb.


[link]

2016. máj. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

az elsőre ne hallgass. tápot max akkor érdemes adni, ha haszonállatként tekint az ember a nyúlra.

ha viszont rendes házikedvenc és szeretnéd,hogy sokáig veled legyen még, akkor ne adj neki tápot.

széna és víz nyilván legyen előtte. és lágyszárúak. érdemes heti 1-2x elmenni és komolyabb mennyiséget szedni.

hogy hol, azt nehéz így megmondani, mert nem tudjuk hol laksz. én pl egy nagyváros külvárosi részén. ilyen kertvárosi rész. nem messze a házunktól van egy nagy mező. a környékén nem járnak már kocsik.oda szoktam járni szedni lágyszárúakat. szatyorba szépen. hűtőben több napig is eláll.

biztosan felétek is van ilyesmi lelőhely.

amúgy lehet cserépben is növesztgetni , de nem túl gazdaságos, hamar megeszi azt amit hetekig nevelgetsz. egyszerűbb szedni a természetből.

ha van valamilyen erdő a városban az is jó,hogyha nincs a közelében út és nem permeteznek.

ha leírod melyik város, lehet tudunk segíteni hol érdemes szedni.

de mindenképpen kell nekik.a természetben sem zacskós tápot eszik,hanem leveleket,gyomokat stb.

2016. máj. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Az első kettőnek tényleg nincs igaza. A táp nagyon-nagyon veszélyes, most nem ecsetelem miért, akit érdekel, utánanéz. Viszont a tipikus széna a fő eleség sem jó, elavult dolog. A fejlettebb helyeken, ahol az állatokkal is többet foglalkoztak, rájöttek, hogy tulajdonképpen ez a fő oka, amiért a nyulak csak 3-8 évig élnek. A széna, víz, némi zöldség és gyakran nyúltáp egyszerűen túl száraz és nem kapja meg a megfelelő tápanyagokat, vitaminokat vagy ha mesterségesen pótoljuk cseppekkel vagy valami táppal, akkor túl sokat kap. A nyuszi szervezete nem erre alakult ki. Ezért lesznek gyakran betegek, ezért van minden 3. nyúlnak rendszeresen bélleállása stb. Ha a természetes étrendjét kapja, ami friss gyógynövényekből és füvekből áll, sokkal egészségesebb és tovább él. Általában 10 fölötti kort is megélik így. Nyilván vannak kivételek, de most az átlagról beszélek.

A városban lévő parkok és hasonló területeken valóban sok a kutya, macska ürüléke, de ha belegondolsz, az erdőn, mezőn, ahol eredetileg él a nyúl, ott még több állat ürüléke található meg, ugyanúgy mocskos a fű és azt eszi meg. A kocsik által kibocsájtott gázok rosszabbak, ezért túl forgalmas helyről nem jó ötlet szedni, de még az is sokkal jobb, mint a széna-táp-kevés zöldség kombó.

Én is nagyvárosi vagyok egyébként. Kb. 3 naponta megyek el a kocsival 25 percre lévő mezőre szedni sok-sok zöldet, az kitart újabb 3 napig. Mikor nem volt kocsim, busszal is kijártam.. kicsit hülyének néztek, de megéri a nyuszik érdekében.

Ültetni is lehet gyakorlatilag bármit, de nem éri meg, mert tényleg nem tudsz annyit ültetni, amennyi kellene.

2016. máj. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
Én úgy szoktam, hogy mindig van a táskámban zsák és mikor épp olyan helyen járok, gyűjtögetek. Minden nap elmegyek valami füves terület mellett, miközben a dolgom végzem a városban. Mindenütt vannak olyan területek, amik zöldek és nem túl nagy az autós forgalom.
2016. máj. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%

A száraz táp semmilyen állatnak nem ideális, sem nyúlnak, sem cicának, sem kutyának. Ugyanis a benne lévő víztartalom mindössze 5-10%, holott 70-80-nak kéne lennie, ennyivel többet pedig egyszerűen nem tud meginni. Ezért van manapság annyi vesebeteg kisállat. Persze mértékkel lehet neki adni, de ne erre alapozd az étrendjét.

A rágcsálóknak hihetetlenül érzékeny a gyomra, anatómiailag képtelenek hányni, tehát ha olyat adsz nekik, ami emésztési problémát okozhat, akkor nagy az esélye, hogy elpusztul szegény. Ezért mindig, amikor valamilyen új táplálékot adsz neki, nagyon lassan és fokozatosan kell rászoktatni. Először maximum egy ujjpercnyit szabad adni neki, és minden nap növelheted ugyan ennyivel. Arra is nagyon kell figyelni, hogy teljesen száraz legyen amit kap, a vizes fűtől olyan súlyosan felpuffadhatnak, hogy veszélybe kerül az életük.

Sajnos már nincs nyuszim, de hosszú és egészséges életet élt. Én salátakeveréket szoktam neki venni a Spar-ban, akciósan kb. 100 Ft egy csomaggal. Mosott (és utána megszáradt) répa- és almahéjat nyugodtan lehet neki adni, kaphat saláta levelet, céklát, spenótot, zöldborsóhüvelyt stb, lényegében mindenféle zöldséget, ami otthon található, kivéve a burgonyát, hagymát és magas savtartalmú gyümölcsöket.

Nyugodtan adhatsz neki a parkban szedett füvet, leveleket (de csak ha biztosan nem mérgező), de alaposan meg kell mosni és megszárítani.

Macskát is tartok, egy időben cicafüvet, mostanában bio búzát ültetek neki cserépbe. A nyuszi is gyakran rájárt, szerintem érdemes lenne neked is ilyesmivel próbálkozni, nem egy drága dolog, és az biztosan teljesen tiszta.

2016. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

A 6-ossal is egyetértek, csak annyi, hogy az egy dolog, hogy mindenféle zöldséget ehet és téli időszakban nagyon jó, de elsősorban inkább maradjunk a mezei dolgoknál, mégha a beszerzése fáradtságosabb is. Sokkal egészségesebb és nincs agyonpermetezve sem, meg a zöldségekben sincs meg azért minden, ami kellene a szerveztének. De félre ne értsd, ez nem leszólás, mert jól csináltad az etetést és hogy nem kapott tápot a nyuszid, csak lehetne még jobban és akkor már fokozzuk. :)

A vizes fűtől és egyebektől sem lesz egyébként bajuk.. a természetben sem szárítja meg nekik senki. Ez is csak egy tévhit meg csak azoknál a nyusziknál fordul elő, amiknek az étrendje nem egészen megfelelő.

2016. máj. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%

Én falun élek, úgyhogy minden nap kapott friss füvet, nyilván az a legjobb :) Alternatívaként írtam, ha nincs lehetősége szatyorszám szedni a füvet.

Azért a törpe nyuszik kissé érzékenyebbek mint a vadon élő társaik, a mezőn már nem sokáig maradnának életben. Az állatorvosok zöme nem ajánlja, hogy vizes fűvel etessük, és nem véletlenül. Sajnos egyszer már végig néztem, ahogy egy ismerősöm kiirtott egy egész egércsaládot a vizes salátájával. Nyilván egy életerős, jól tartott nyuszi jobban bírja ezt a terhelést, de még mindig jobb félni, mint megijedni.

Nem vettem leszólásnak, köszönöm az észrevételedet! :)

2016. máj. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a salátával más volt a gond. A saláta levele iszonyú sok méreganyagot tartalmaz, még egy nagyobb testű állatnak sem túl jó, nemhogy kisegereknek.

Az állatorvosok zöme amúgy a nyúltápot is ajánlja... nem alapozok az állatorvosokra.

No mindegy, nem rosszból írtam ezt sem. Nyilván ha megszárítja a vizes füvet, mielőtt odaadná, azzal rosszat nem tesz. :)

2016. máj. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Házi biosaláta volt, úgyhogy nem hiszem hogy bármiféle méreganyag lett volna rajta.

De abban igazad van, hogy az állatorvosok imádnak hülyeségeket ajánlani, pláne ha foglalkoznak állateledel értékesítéssel. Én is azért váltottam le az elsőt, mert mindenáron Royal Canin-t akart rám tukmálni, pedig egy ilyen gabonával teletömködött szemetet akkor sem adnék a macskámnak, ha ingyen lenne.

2016. máj. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!