Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszim nem iszik, mit...

A nyuszim nem iszik, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kb. 3 hete vettem 2 mini kosorrú nyuszit. A 3 hónaposnak nincs semmi baja viszont az 5 hónapos nyuszi ma nem ivott semmit. Almaecetet mindig szoktam a vizükbe rakni, ezt a tenyésztő javasolta. Nagyon félek, hogy valami bélrendszeri betegsége van, mivel a bogyói kisebbek lettek. Hetente 3-szor kapnak zöldséget, gyümölcsöt (alma, répa, zeller). Tápot reggel és este 1,5-1,5 kanállal. A kicsi megeszi a szénát, ő tényleg makk egészséges, viszont a nagyobb nem eszik szénát és szétnyomtam egy bogyóját és voltak benne szőrszálak. Versele laga cuni complete tápot esznek amiben elvileg van szőroldó. Szerintetek mi lehet a baja? Nagyon ideges vagyok mivel csak holnap van doki, meg hát nem is igazán értenek a nyuszikhoz. Probiotikumot adhatok neki vagy azt csak orvosi utasításra lehet? Illetve szőroldót adjak-e neki? Nagyon megköszönnék minden segítséget, mivel most naygon ideges vagyok hogy valami baja lesz a nyuszikámnak.
2016. aug. 18. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem tennék a vizükbe semmit, mert ha nem tetszik nekik az íze, leszokhatnak az ivásról. Legalábbis malacoknál így van.

Fecskendő ha van otthon, azzal próbáld itatni. Vagy adj neki egy-két szelet zöldséget, gyümölcsöt és csepegtess rá friss vizet. Holnap pedig irány a doki.

2016. aug. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most néztem a wonderbunny-n, a betegségeknél a bélsárpangás nagyon úgy hangzik mint amit te leírtál. Azt írják probiotikum, szőroldó és parafinolaj adása javallott, plusz sok víz és széna! És 24 órán belül vidd orvoshoz mert komoly baj!
2016. aug. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Biztos, hogy el fogom vinni orvoshoz. Azért kértem itt segítséget, hogy valakinek volt hasonló problémája és tehetek e érte addig valamit. Próbáltam itatni és valamennyit sikerült belenyomnom, de túl sokat sem mertem.
2016. aug. 19. 00:03
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy mit fognak vele csinálni? Megröntgenezik vagy hasonló? Csak, hogy körülbelül mennyi pénzt vigyek magammal
2016. aug. 19. 00:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Készülhet röntgen is, de nem feltétlen. Ha Pesten mész, akkor kb 15.000-t vigyél (ebbe már gyógyszer is bőven belefér, esetleg tápszer is, ha kell neki), vidéken szerintem kevesebb is elég.
2016. aug. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Nem volt nyitva az az állatorvos akihez vinni szoktam a kutyusokat meg a nyuszikat oltani, így máshova vittem és nagy meglepetésemre sokkal jobban megvizsgálta mint a másik doki, ráadásul sokkal kedvesebb is volt. Szerintem jobb lesz ha most már ide hordom őket. Vissza térve a nyuszihoz. Megfázott a nyuszi. Kapott antibiotikumot és lázcsillapítót, meg olyan gyógyszert amitől lesz étvágya mert ma már enni sem akart. Hétfőn vissza kell vinni ellenőrzésre. Nagyon elégedett vagyok az ellátással mert hazaértünk és már evett is.
2016. aug. 19. 18:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Szuper :) jobbulást a nyunyesznak!
2016. aug. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!