Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi védőoltás?

Nyuszi védőoltás?

Figyelt kérdés
Szeptemberben lesz 1 éves a törpenyunyóm.Eddíg nem merült fel,hogy beoltassam.Egyedüli háziállat és mivel panellakásban lakunk nem nagyon szoktam levinni sem.De annyi szörnyűséget hallottam a mixomatózisról.Ő életem szerelme,azt nem élném túl ha elveszíteném.Így úgy döntöttem,hogy beoltatom kombinált oltással az ugye Mixo meg nyúlvérzés elleni.A kérdéseim azok lennének,hogy tudtok-e jó nyuszis orvost Győrben?Mennyibe kerül kb egy kombinált oltás?Az oltás a gyengített vírusokat tartalmazza ?Hova kapja az oltást a nyuszi?Kapunk oltási könyvet,ha igen fizetni kell érte?Bocsi a sok buta kérdésért de még soha nem vittem oltatni nyuszit. 15/L

2016. aug. 25. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha elviszed a legközelebbi állatkórházba, ott beoltják:) Igen, kapsz oltási könyvet és fizetni kell, pár ezer forint, ha jól emlékszem 3-4 körül. Arra hogy hova adják be már nem emlékszem, valahol a nyaka körül, pár perces művelet az egész. Bár nem tudom mennyire szükséges a te esetedben így hogy nem viszed le, meg amúgy is tavasz-kora nyár körül szokták ezt beadni. De azért jobb elővigyázatosnak lenni :)
2016. aug. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ezt fél évente vagy évente kell?
2016. aug. 25. 18:10
 3/7 anonim ***** válasza:
a nyakán laza a bőr, azt kihúzzák kicsit és oda szúrják be neki. szerintem évente, de majd az orvos megmondja
2016. aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Ha PM-mel oltja, akkor fél évente, ha nobivaccal, akkor évente. Oltást bármelyik orvos tud adni. Nálunk az oltás extra olcsó, 2500 Ft (kombinált) de van ahol 5-7 ezer. Szóval változó. Oltási könyvet kapsz, nálunk 300-500 Ft. Mindenképp érdemes beoltatni, mert a panelbe is bemehet szúnyog (vagy bolha, kullancs stb. ezek is terjesztik a mixot) és az RHD-t pedig bárhogy beviheted, akár a cipőd talpán is. A tarkója körüli részbe adják az oltást, ami igen, gyengített vírust tartalmaz.


Amúgy ha életed szerelme, akkor ajándékozd emg egy fajtárssal, sokkal boldogabb lesz. A nyuszik társas állatok (a közhiedelemmel ellentétben). Te akkor sem tudod kielégíteni a társas igényeit, ha napi 24 órában csak vele foglalkozol.

2016. aug. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Ajánlom, hogy mindenképpen oltasd be, ha csak évente egyszer is, de nyár elején vagy akár már májusban, a mixomatózis borzalmas dolgokat tud tenni. Mi tenyésztünk húsnyuszikat, magunknak oltjuk őket, az oltóanyagtól függ, a kombináltat nyaknál a bőrbe, a sima mixo ellenit pedig izomba. Nem kerül olyan sokba (3000 körül lehet) és bármilyen állatorvos be tudja adni szerintem és ha jól tudom oltási könyvet is adnak. Gyengített vírusokat tartalmaznak az ilyen oltások általában, előfordulhat, hogy mellékhatásként tüneteket mutatnak, de az elmúlik gyorsan.

Amúgy érdemes elgondolkozni, hogy kapjon egy társat :) 15/L

2016. aug. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát igen évente kell oltatni.Az oltási könyvért mi 500 Ft-t fizettünk, az oltásért 5000-t.Mindenképpen oltasd be.A szúnyogok a lakásban is lehetnek, márpedig az terjeszti.Sok sikert!
2016. aug. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp oltasd fél évente!
2016. aug. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!