Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ezek az állítások igazak a...

Ezek az állítások igazak a hörcsögökről?

Figyelt kérdés
Lesz egy hörim (dzsungi, lány), de pár ismerősömnek már volt hörije és azt mondják hogy nagyon büdös és állandóan belehempereg a pisijébe. Meg hogy harap és csak kesztyűben lehet megfogni, vagy egész korán (3-4 hetesen) a gazdihoz kell kerülnie hogy szelíd legyen. Ezek most kicsit elbizonytalanítottak. Kíváncsi lennék a tapasztalataitokra, véleményeitekre! Előre is köszi!:)

2016. aug. 30. 21:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ha rendesen takarítod, nem büdös

ha kézhez van szoktatva, akkor nem harap, de így is fordulhatnak ellő balesetek

a pisis forgácsba való hempergés pedig hülyeség

2016. aug. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem büdös.

Igen nagyon harapós,ha A BELTENYÉSZETES,ROSSZ IDEGRENDSZERŰ BETEG HÖRCSÖGÖT VESZED MEG A KISÁLLATBOLTBÓL! TENYÉSZTŐTŐL VEGYÉL! AKKOR NAGYON SZELÍD AKÁR 3 ÉVIG ÉL.


AMIKET MONDANAK AZOK A KISÁLLATKERESKEDÉSES,BELTENYÉSZETES,GÉNHIBÁS,IDEGRENDSZERHIBÁS HÖRCSÖGÖKRE IGAZAK!!!


HA TENYÉSZTŐTŐL VESZEL,SZÁRMAZÁSI LAPPAL VAN BIZONYÍTVA,HOGY TISZTA,EGÉSZSÉGES VÉRVONALBÓL SZÁRMAZIK!!!


Ajánlom a figyelmedbe a karfiolhamster kisállat farm (több féle kisállatot tenyészt) weboldalát. Illetve a Facebookon a Hörcsög Imádók :) nevű csoportot,még a kisállat megvásárlása ELŐTT. Nagyon sok hasznos információt szívhatsz magadba!


Amúgy üdv,a höritartók fedélzetén! 😊😊

2016. aug. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1. "nagyon büdös"

Ha nem takarítod és kis helyen van tartva, akkor egy idő után tényleg büdös. Egyébként gyakorlatilag szagtalan állatok.

2. "állandóan belehempereg a pisijébe"

Ez bizonyos szempontból igaz. 1. a sarkokba pisilnek 2. minden jellegzetesebb helyszín rendszeresen megjelölnek a testük odadörgölésével... s bizony a sarok is ilyen jellegzetes hely. A vizeletmennyiség viszont szó szerint 2-3 csepp, amit szinte azonnal beivódik az alomba, így minimális mennyiség kerül a szőrzetre.

3. "Meg hogy harap és csak kesztyűben lehet megfogni."

Normális gazditól kikerült, de amúgy nem kezes példány is kellő türelemmel könnyen szelídíthető Ne akard megfogni, ne kergesd, az első napba ne is nézegesd, 3-4 nap múlva nyújts felé mogyorót-mazsolát-diót, és minden nap egy kicsit az állathoz közelebb tedd le, 5-6 nap után megpróbálhatod megvárni, h kézből vegye el. Ha már elveszi 1 héten keresztül minden nap, akkor tedd a kezed a terráriumba, és helyezd a tenyered szélére a kaját, ne mozdítsd a kezed, várj, h elvegye. minden nap kicsit beljebb helyezd a tenyeredbe. Ha már onnan is magabiztosan elveszi, megpróbálhatod megmozdítani a kezed, de semmiképp se emeld ki a terráriumból. Általában nem szeretik, ha megfogják őket, így a legpraktikusabb mindig egyik kezedről futtatni a másikra, és váltogatni.

Úgy tippelem, hogy napi rendszeres, egyszerre csak rövid ideig tartó foglalkozással (tehát mondjuk 4x 5 perc) 2 hónap alatt kézbefutkosó lesz.

Ja!

És marhára nem tud nagyot harapni! Nem mondom, kellemetlen, de soha nem fordult elő, hogy egyáltalán átvitte volna a fog a bőrömet.

2016. aug. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
azt mondjuk cáfolom, hogy nem tud nagyot harapni, láttam már hörcsögöt gyerek kezén csüngni, amiből ömlött a vér :) bár az a gyerek hibája volt, mert bántani akarta a hörit...
2016. aug. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem is harapott meg már, mert érezte a kajaszagot a kezemen.De nem durván harapott, nem vérzett a kezem.

Ha valakit nagyon megharap,azt tényleg védekezés céljából csinálja. Ha nem ijesztgeted, nem rángatod ki a házából,akkor kétlem,hogy nagyon megharapna.(úgy hogy fájjon)

Büdösnek nem büdös,de célszerű naponta-kétnaponta takarítani a pisis sarkot.Ez kb két perces művelet.Így semmi szaga nem lesz a helyének, mert amúgy tiszta állatok,csak a pisi tud bebüdösödni,ha valaki nem takarítja.

És én is azt ajánlom,hogy tenyésztőtől vásárolj.Jobb döntés és nem támogatod ezzel a szaporítást sem.

2016. aug. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

# 4: lehet, hogy vastag bőr van a kezemen :D (nem fiatal vagyok)

Bár azt is hozzá kell tenni, hogy nem sok olyan alkalom volt, hogy haraptak volna, az enyémek nagyon megbíztak bennem

2016. aug. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1. Ha takarítod, egyáltalán nem büdös. Esetleg az alomnak lehet illata (szándékosan nem "szagot" írok), pl. nekem több hörim is van, így nagyobb mennyiségben használok faforgácsot, annak van illata, én terráriumban tartom őket, így nem érzek semmit. Soha egyik sem "hempergett a pisijében - micsoda ötlet!)

Ha meg már tényleg szaga van, akkor régen elkéstél az esedékes takarítással:

- wc sarkot és azt, amit megjelöl, akár naponta kell takarítani (nekem van "jelölős" hörcsögöm, és van, amelyik terráriumban szinte semmi dolgom ilyen téren. Ha jelöl is, akkor sem állandóan, hanem időszakosan)

- a ketrecet a terület nagyságától függően 1-2 hetente kell "nagytakarítani"

2. NEM harap, KIVÉVE, ha megijeszted vagy fájdalmat okozol neki.

- NE zavard a házában! Ha nem jön ki magától, ne erőltesd!

- NE tegyél hirtelen mozdulatokat, mert nem túl jó a látása. Ha benyúlsz hozzá, tartsd elé a kezed (és beszélj hozzá), hogy megszagolhassa, onnan jobban meg tudja állapítani, ki vagy!

- Szerintem akár első nap is odamehetsz hozzá, beszélj hozzá sokat, de ne zargasd, egy-egy alkalommal pár perc is elég, aztán hagyd békén! Látni fogod, mikor hajlandó kézbe jönni. Ha nagyon félénk, először valamilyen tereptárggyal együtt emeld meg (pl. a cső tökéletes erre a célra, nehogy leesen / kiessen!)

- Én a tolóajtós terrárium híve vagyok, mert ha felülről közelítesz feléje, könnyebben megijed, hiszen prédaállat. A tolóajtós terráriumba viszont oldalról tudsz benyúlni hozzá. Az enyémek alig várják, hogy nyissam az ajtót és a kezembe mászhassanak!:))


Abból, amit leírtál, nem túl jó hörcsöggazdik lehettek az ismerőseid! NE kövesd a példájukat!

Tényleg tenyésztőtől vásárolj!

2016. aug. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Amúgy egy családtagnál születtek picik, tőle lenne. Ő is ezeket mondta de azért megkérdeztelek titeket is! Hátha tapasztalt valaki hasonlót.

2016. aug. 31. 21:20
 9/13 anonim ***** válasza:
A tenyésztőtől biztonságosabb.
2016. aug. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én kaptam egy tenyésztőtől. Az enyém nem büdös és nem is hempereg a pisijében és nem is harap. Igaz amikor kaptam akkor még csak 2 hetes volt.
2016. szept. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!