Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak, hogy a nyuszim...

Mit csináljak, hogy a nyuszim ne rágja a ketrecrácsot?

Figyelt kérdés

Ha kapott botot, vagy volt szénában, bele se harapott, de a rácsot előszeretettel rágja.

Ezzel két bajom van: csúnya lesz a ketrec, mert a szép fehér rácsokról lepereg a festék, illetve gondolom le is nyel a festékből.

Az hogy hangos, az zavar a legkevésbé.


Főleg reggel csinálja. Addigra elfogy az összes kaja. De hiába adok neki, utána még folytatja. Este szintén rágja.

Napközben nem jellemző, olyankor heverészik.

Kiengedni általában délután szoktam. A rágás kevésbé jellemző olyankor. Inkább mindent nyalogat, néha tépi a szőnyeget, futkozik, heverészik.



2016. aug. 31. 07:08
 1/4 anonim ***** válasza:

nyilván kicsi a ketrec és unja magát. próbálj ketrec helyett egy nagyobb részt elkeríteni a szobádból. ha van több mozgástere és több játéka,akkor meg fog szűnni szerintem. tényleg nem jó az egészségének sem,hogyha lenyeli a festéket + a fémet rágja.

ha nem megoldható az új hely,akkor engedd ki többet.

2016. aug. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel a nyulak szürkületben és éjjel a legaktívabbak, pont akkor nem kéne őket bezárni. Unatkozik a ketrecben.

Egy jó nyúlketrec így néz ki:

[link]

Nyulanként 2 m2 a minimum, ha napi legalább 6 órát kint lehet.

Egy fajtárs sem ártana, hiszen rendkívül társas állatok. Együtt boldogabbak és egymást is lefoglalják.

2016. aug. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A hosszabb kint léttel az a baj, hogy figyelni kell azért rá. Hat órán keresztül nem tudok. A padlószőnyeget már van olyan rész, ahol kirágta és ez úgy történt, hogy a közelében voltam. Abban sem vagyok biztos, hogy mindig visszamenne wczni.

Egy óra alatt az esetek 99%ában nem potyogtat semmit.

A linkelt karámok/ketrecek némelyike nagyon aranyos és nem néz ki rosszul.


A járólap nem túl hideg neki?

Talán még a ketrece körül tudnék elbarikádozni neki nagyobb helyet és ott felügyelet nélkül lehetne reggelente.

2016. aug. 31. 10:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Barikádozz el neki egy nagy helyet (minimum 3 m2) és ott kint lehet éjjel-nappal. Plusz mellé kiengeded, amennyit csak tudod. Lehet tök olcsón jó ketreceket csinálni, kell néhány léc meg csirkeháló. 3 m2 kb. 2000 Ft. A járólap nem hideg neki, max télen ha nincs fűtve, de simán rádobhatsz egy nem használt szőnyeget, rongyot, lábtörlőt.

És szerezz neki egy nyuszitársat.

2016. aug. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!