Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom párja meghalt...

A tengerimalacom párja meghalt ma és nem tudom a másik mit reagál?

Figyelt kérdés
A lány tengerimalac halt meg , és nem tudom kell valami dupla foglalkozás a fiúnak vagy ilyesmi ??

2016. szept. 13. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fiú és lány tengerimalacot nem tartunk együtt, ha a hím nem ivartalanított - valószínűleg egy rejtett vemhességbe halt bele a nőstény. A legjobb egy frissen elválasztott 4 hetes hím lenne mellé, mert a malackák ilyenkor azonnal elkezdenek gyászolni, de persze ehhez tudni kellene, hogy mekkora a hely, mivel eteted őket, mivel almozol.
2016. szept. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
30*60-as terráriumba tartottuk őket, a kajájuk jó minőségű ,és faforgácsal almoztam őket hétvégenként kimostam a terráriumot és hétközben is takaritottam. 14-Én halt meg, 12-én fialt meg de hallott kicsiket. Lehet hogy begyulladt a méhe vagy ilyesmi. De köszi a választ
2016. szept. 14. 07:08
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Úr Isten, dupla ekkora hely kellene 2 malackának és ne szaporíts. Ez kimeríti az állatkínzás fogalmát. Gratulálok! A szüleidnek is!
2016. szept. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Ez komoly? Te normális vagy??? Ilyen kis helyen és ráadásul terráriumban?? És miért szaporítassz? A kicsikkel együtt nyomorogtak volna?? A malikat kb 10 hónapos korukig szokták pároztatni (mivel utána belehalhatnak) hozzáértő tenyésztők és nem pedig olyan tudatlan, felelősséghiányos, hülye kölykök, mint te! Ajándékozd el a másik malid felelősségteljes, szerető gazdinak, mivel te semmit nem tettél annak érdekében, hogy megfelelően tartsd, gondozd őket, sőt konkrétan te megöltél egy szerencsétlen állatot és szenvedtetsz még egyet. Gratulálok hozzá! Ilyen embernek nem való állat, inkább plüssmacikkal játszadozz!
2016. szept. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nekem is az a véleményem, hogy a legjobb az lenne, ha a megmaradt malacka új helyre kerülne, ha gondolod, ebben tudok segíteni neked. A tengerimalac tartása nem egyszerű, rengeteg a feltétel, hogy boldog élete legyen, és ebbe a nagy ketrec, valamint a szaporulat elkerülése is beletartozik. Ha ezt anyagilag vagy helyhiány miatt nem tudod megtenni, akkor az a felelős döntés, ha lemondasz a malackáról. Szólj, ha bármiben tudok segíteni!
2016. szept. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Tudod mibe halt bele az anyaállat? Vemhességi toxiózisban! Gyakori, ritkán gyógyítható betegség ellés előtt, közben, után. Honnan a francból veszed, hogy "begyulladt a méhe"?! Te normális vagy??? Ilyen szűk térben tartani malacokat?! Ráadásul ketrec helyett terráriumban, ahol a pára miatt a bacik melegágya az a kínkamra???!!! Abba is belehalhatott a vemhes malacod, hogy több volt 1 évesnél és a medencecsont összeforrad, ha korábban nem ellik, és képtelen volt világrahozni az összes magzatát! Hova raktad volna a kölyköket???? Ne magyarázd meg hogy elajándékoztad volna, ugyanis 4 hétig szopnak, és addigra önállósultak lesznek, de addig hova tetted volna?! Most nagyon kemény amit mondani fogok, de úgy vélem, hogy jobb szegény jószágnak, hogy kihalt mellőled. A másik is ki fog, ha továbbra is ilyen rossz álattartó leszel. Ez kimerítette az állatkínzás fogalmád, és még nyilvánosan, döbbenten közzé teszed, holott elbújhatnál!!! Ezért halt meg szegény, és remélem, hogy erről az állatvédők tudomást szereznek úgy, hogy valaki a közeledben felnyom téged, és szüleidet!!! Magyarországon kifejezetten tengerimalacokkal kapcsolatos MAGYAR TENGERIMALAC VÉDŐ EGYESÜLET IS MŰKÖDIK! Büntetést érdemelsz! Te állatkínzó! Csak akkor teheted jóvá félig bűneidet, melyeket a malacaiddal szemben elkövettél, ha holnap, vagy max. jövő héten Péntekig veszel egy tágas, szabályzatnak megfelelő ketrecet, és egy azonos nemű társat, de ha nem, akkor add örökbe JÓ GAZDIHOZ, te torz lelkületű ember!!!!
2016. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves első kommentelő csak te segítettél a kommentelők között ezért neked megköszönöm a segítséged ! :)

Kedves ,pontosabban nem kedves többi válaszoló !

Elismerem hibáztam jó beszerzés alatt van egy nagy ketrec és utána egy hím fél év körüli mali.

Tudjátok én BEISMEREM HOGY HIBÁZTAM, ellenbe veletek akik segitség helyett hánytak bolhát ,és sok minden mást a fejemre. Ugyanis ez az oldal arra való hogy emberek kérdéseket tegyenek fel és NORMÁLISAN válaszoljanak rá emberek, legalábbis a többség ezt várja el... vagy esetleg segítséget kérjenek ,és kapjanak az emberek .

Úgy gondolm pl a második kommentáló:

,,Úr Isten, dupla ekkora hely kellene 2 malackának és ne szaporíts. Ez kimeríti az állatkínzás fogalmát. Gratulálok! A szüleidnek is!"

Te kedves 2-es nem hibáztál soha az életbe . Nem neked és a többi kommentálónak ember feletti képességed van amitől nem hibázol.

Mekkora volt az első tengerimalacod helye 2-es úgy őszintén válaszolj ! Gondolom tökéletes ,mert te TÖKÉLETES VAGY !!!!!!!! Vagy nem ??? És ez a többi kommentálóra is vonatkozik akik nem segítettek !!!!

Mert én Segítséget kértem . Nem ???

2016. szept. 16. 15:56
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az első válaszoló vagyok, és még annyit hozzátennék, hogy ha a meglévő fiú malac elmúlt már fél éves, akkor feltétlenül egy 4 hetes hímet hozzatok mellé, ne idősebbet. Ez azért fontos, mert az ivarérett hímek közt dominanciaharcok lesznek, viszont ha egy ivarérett, felnőtt hím mellé egy frissen elválasztott kölyök kerül, akkor automatikusan "rendezve vannak" az erőviszonyok, és nem lesz verekedés. :)
2016. szept. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!