Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kaját adhatok a hörimne...

Milyen kaját adhatok a hörimnek, és hogy tartsam?

Figyelt kérdés

Hamu egy fiatal hím dzsungáriai törpehörcsög(sötétszürke) akit 2016.9.16-án hoztunk el az eladótól. Eddig napi fél kupak kajakeveréket, és két-három vékony szelet répát, pici csőuborkát kap. Van neki egy kb. 5cm átmérőjű házikója, itatója, kereke, sarokköve, teástányér kajástálja. (valószínűleg mindet használja, az itatóra még nincs szemmel látható bizonyíték, bár az uborka pótolja) Forgács van alatta kb. 2-5cm. Viszonylag ritkán vesszük ki, hisz éjszakai.

Szabad neki adni sajtot, és még mit ajánlotok?

Mit mellőzzünk, mi legyen az itatásával?

Nincs rá különösebb hatással a magány?

Ha 2016.9.16-án hoztuk el, kb. mennyi idős lehet?


A válaszokat előre is köszöni:

Hamu, és gazdija!



2016. szept. 17. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Magyarul vettetek egy állatot, amiről fogalmatok sincs. Gratulálok! Amúgy a guglit ismered?
2016. szept. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy mennyi idős, nem az elhozatal napjából kell kitalálni :) Az eladótól kellett volna megkérdezni. Mi ajándékba kaptunk, őt 3 hetesen hoztuk el. Ha a 11 éves lányom utána tudott nézni a neten, hogy kell tartani, mivel lehet etetni, talán Neked is menni fog. A kérdésedre kicsit válaszolva: sajtot szabad neki adni, a magánnyal nincs gondja, nem falkában élő állatka.
2016. szept. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Gratulálok! Felelősségteljes állattartás!!!

Ha Ennyire retardárt személyisé vagy,minek neked állat.

Hogy valami hasznosat is mondjak:

Sötét szürke nem létezik. Max. vadas. Ajánlani tudom a Facebookon a Hörcsög imádók :) nevű csoportot.


Úristen... Ez 2016!! Ez a 21. század!! Ez a 3. évezred!! Ez Magyarország!!

2016. szept. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Tehát,miután szívrohamot kaptam,Jöjjön az okítás.


A hely MINIMUM mérete: 60•40 cm és 30 cm magas

MINIMUM kerék méret (futókerék: 20 cm átmérő,teli,tehát nem rácsos,mert eltörheti a lábát.

Fogkoptató kövek illetve szalmából is van. Ezeket nem igazán "használják". Inkább szénát tegyél be neki egy- két marékkal,mert koptatja a fogat és mert szeretik. Tegyél be mindenféle tereptárgyat,bújót stb.

A forgács 8-10 cm vastagon legyen. Szeretnek továbbá a csincsilla homokban fürdeni.


HÖRCSÖGÖT FÜRDENI TILOS


Napi szinten kb. 4-5 kupaknyi MINŐSÉGI tápra van szüksége.

A minőségi szó a Versele-Laga Minihamster-t takarja. Víz KELL,tévhit,hogy a zöldségekből és gyümikből nyerik ki. Ez félig igaz,félig. Zöldséget minden nap frisset kapjon,és mivel hajlamosak a Cukorbetegségre,ezért gyümölcsöt csak heti egy ajánlott.

Fehérje forrás: (FONTOS)

Trapista sajt (a többi túl fűszeres)

Natúr túró

Tejföl

Liszkukac (természetes fehérje forrás,élő illetve szárított kiszerelésben kapható)


SEMMI OLYAT NE ADJ NEKI,AMI EMBERI FOGYASZTÁSRA SZÁNT!!



Fontos,hogy tudd,mivel egy szaporítótól vetted,jó,ha megéli a 1,5 éves kort.


TÉVHIT: A hörcsög társas állat. TILOS ŐKET EGYÜTT TARTANI!

A csoportban még sok más kérdésedre választ kapsz.

2016. szept. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat eddig! :)

De ne legyen félreértésetek, már volt hörink, (1 évig sajnos rossz tenészettől) szóval tudtuk, hogy kell tartani.

Igen, 21. század-van net, ezért több ember véleményét kérdezem Gyk-n.

És a nagy részét így tudtam, csak biztos akartam benne lenni, mert még gyorsan kell javítani, ha hiba van.

Köszönöm szépen, a forgács vastagságát, és a homokot pótlom! Sajt,lisztkukac...pipa

2016. szept. 18. 13:52
 6/9 anonim ***** válasza:

1 Az itatót hagyd a francba. Emeletes ketrec kell, a vizes tálkát meg olyan helyre rakd, ahol nem borítja ki, tehát emeletre. Sokan mondják, hogy a hörcsög nem iszik, de ez hülyeség. Az 5 cm-es ház kicsi. Még neki is. A höri szereti eldugni a kaját.

2 A sajtot nekem egyik sem szerette, viszont ha baj volt az emésztésükkel, egy mokkáskanálnyi kefírt adtam nekik. Az általában másnapra megoldotta. Magkeveréken kívül szinte minden zöldséget vagy gyümit megehet, ami nem különösebben pukkasztó vagy lédús. Tehát uborkát, narancsot, hagymát nem kaphat.

A hörcsög magányos állatka. Ha nem a testvérével együtt nő fel, bizony bunyózni fog, és akár meg is ölheti a társát. De ha nagyon domináns, akkor a bratyóját is. Az enyém mondjuk a saját testvérével szépen kijött, de ő beteg volt és sajnos nem lehetett megmenteni. Depis lett, viszont hiába hoztam neki társat, azt elmarta.

2016. szept. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Annyit még, hogy nekem allergiás volt a csincsilla homokra. Fulladozott tőle, állatorvost is kellett hozzá hívni. Nekem spec kellett már megfürdetnem, de nekem egy arany van otthon, ráadásul hosszú szőrű. Rendszert viszont nem szabad csinálni belőle, mert az ő bőrük nem bírja a szappant vagy a habfürdőt.
2016. szept. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozz be Facebookon a Hörcsög imádók csoportba, ott képekkel is segíteni fognak. De itt mindent leírni nagyon macerás.
2016. szept. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vedd ki a kereket, ha nagyon fiatal akkor még nem szabad kerekezni... És máskor olvass utána, mielőtt állatot veszel. Ez nem egy plüss amit behajítasz a sarokba nap végén, ha megunod... Élőlény, vannak szükségletei... Te vetted magadhoz, te felelősséged.
2016. szept. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!