Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kísállatot ajánlotok?

Milyen kísállatot ajánlotok?

Figyelt kérdés

A nagymamám születésnapjára lenne. Csupán pár feltétel van megszabva:

- ne neszeljen az éjjel

- ne kerüljön sokba a tartása

- lehetőleg szelíd legyen

- éljen legalább 2 évet

És amit ajánlottatok, arról szólnátok néhány szóban? :) Köszi :) Meghálálom :)


2010. ápr. 23. 13:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Cicát!Az enyémnek azok vannak és egyszerűen imádja őket.Úgy kezeli mint ha csak az unokái lennének:)
2010. ápr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ez jó ötlet, de nem kerül sokba egy macska tartása? Hm? "- ne kerüljön sokba a tartása" Almozóanyag, etetőtálka, egy hely, ahol alhat, oltások, nem beszélve a kajáról, meg hogy büdöset *******-ik, nem szobatiszta, és karmolja a bútorokat. Nem sok ez egy felső emeleti nagymamának, aki egyedül nevelné?
2010. ápr. 27. 14:23
 13/20 anonim ***** válasza:
68%

Ne azt nézd, hogy ajjj...ennyibe meg ennyibe kerül, mert az a "rühes macska" már megint beteg lett!!!-.-

AKkor miért akarsz állatot a nagymamádnak??

Sztem is a macska a legkobb megoldás, mivel az egy nagyon jó társ, és imádják az idősek. Megnyugtatja őket, segít hogy tovább éljenek (eznem vicc) stb.

Ha egyik rokontó, havertól vezstek/kaptok/kérsz cicát nem kerül sokba. A lány cicát ajánlom ha bent akarja tartani :). Egy-két védőoltás nem kerül olyan sokba...

szal én macska párti vagyok... nekünk van 3, mindhárom felnőtt, minden este bejönnek, és egyik a párnámon, másik mellettem, harmadik pedig a lábamnál alszik. MIkor táborba voltam, ugy tudtam elaludni, ha valamit raktam a takaróra,a lábamhozXD annyira hiányoztak...

14/L

2010. ápr. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a hörcsögöt ajánlom. Nekem is van 1. Mi, hogy ne neszeljen, éjszaka kivisszük a konyhába, és így nem halljuk.

2010. ápr. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem kerül sokba!Mi eggyiket sem oltattuk be és nincs semmi bajuk.
2010. ápr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
patkányt
2010. ápr. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
75%

Én a patkányt mondanám, mert az mindent megeszik amit mi emberek, és elég nyugis kis állat. Okos így akár megtanítható arra is, hogy kinyitod a ketrecet, és ő visszamenjen magától ha megúnta kint a sétálgatást.

De persze nem muszáj kiengedni.


A patkány az olyan mint egy kis konyhamalac, mindent megeszik, boldog ha kap egy kis husit, zöldséget. Kétkézzel veszi el, ésegyből eszi is. Őt élmény etetni, mert látszik rajta hogy hálás a kajáért.


Kell neki egy kis ketrec, akkora hogy azért abban is tudjon sétálgatni.


A patkány kb 200 Ft, ott a ketrec lesz a drágább, az mondjuk 5ezer.


Egy kevés macskaalmot rakhatsz alá, akkor nem lesz büdös.

Egy 500 Ft-os zyák macskaalom elég neki több hónapra is.


És egy újságot beraksz neki, azt ő apróra tépkedi és épít belőle fészket magának.


Meg kell neki egy itató, mmert ha tálba rakod a vizet, azt felborítja, és mindent belepakol, kaját is.

Itató az pár száz Ft.


Lány legyen, azok szelídek.

A fiúk mikor ivarérettek olyankor lehetnek harapósak és büdöset pisilnek :)

A lányokkal nincs ilyen gond.


Ha friss újságot kap, azt tépkedi fél napig, és pakol össze-vissza, de amúgy csöndes állat és lehet szeretni :)


Kézbe is lehet venni, vinni ide-oda, meg ilyenek.

2010. ápr. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Jó ötlet a patkány is, de szerintem egy idős néni nem biztos, hogy örülne neki... :( Az egérkék is aranyosak, de sajnos az idősebbeknek csak az ugrik be róla, hogy kilopja a kamrát meg bemegy a szobába, meg kell mérgezni :((

A hörcsög lehet, hogy tényleg jobb ötlet lenne, bár én patkánypárti vagyok.

Remélem, sikerül megtalálni a megfelelő állatkát :)

Esetleg vidd el a nagyit egy kereskedésbe, és ami megtetszik neki, azt vegyétek meg :)


L,19 & 2 patkánybaba

2010. ápr. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
16:22, vagyis 14/L: mielőtt kitátod a szádat, gondolkodj! Az az én dolgom, hogy miért ne kelljen sokat álldozni a tartására, te meg lapulj a sarokba, ha ennyi eszed van. No comment. Többieknek köszönöm a választ! :) ;)
2010. máj. 1. 11:56
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem nemrég lett 3 éves a nyuszim, nagyon szelíd, imádja ha simogatják, esténként alszik,a tartása nem kerül nagyon sokba csak sűrűn kell tisztítani a ketrecét.

Ha gondolod hogy a nyuszi jó: [link]

2012. júl. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!