Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A sünim állandóan felmászik a...

A sünim állandóan felmászik a ketrece oldalára és leesik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma hoztunk el egy hat hetes süni kislányt. Ketrecet vettem neki, mert az volt a legnagyobb, majdnem egy négyzetmétere van mozogni. Nappal nem volt semmi gond, jól elvolt, de most folyamatosan felmászik az oldalán és nem tud visszamászni és leesik. Puha forgács van neki, de nagyon féltem, hogy ne essen baja.

Akinek volt hasonló problémája, mi a megoldás?

Vegyek terráriumot? Vagy valahogy akadályozzam meg, hogy felmásszon? Esetleg majd megszokja és abbahagyja?

Segítsetek, tényleg nagyon nagyon aggódom.



2016. szept. 19. 00:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Telefonálj be oda ahol vetted, vagy ha több időd van menj el és kérdezd meg. A legjobb választ ott kaphatod.
2016. szept. 19. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Egyelőre egész éjjel fenn voltam és nem engedtem, hogy mászkáljon. Remélhetőleg nemsokára elalszik és el tudok menni iskolába, aztán a nap folyamán keresek valami megoldást...
2016. szept. 19. 04:30
 3/12 Salx Narval ***** válasza:
A sünik éjjel nagyon aktív életet élnek, valószínűleg kicsit szegényes a ketrec berendezése ezért mászkál a rácson, persze a helyet is szoknia kell még. Érdemes lenne venni egy nagy futókereket és egy két mászókát, csövet, vonszolható tárgyat, ezeket te magad is elkészítheted, esetleg kis szülői segítséggel. Mászókának, alagútnak megfelel a fakéregből készített is. Játéknak, pakolászni valónak én a természetes dolgokat ajánlanám, gesztenye, makk, kukoricacsutka stb. Persze azért a boltban is rákérdezhetsz én a futókereket mindenképp ajánlanám, csak megfelelő legyen a mérete. Egy törpesüninek kb 30cm átmérőjű kell.
2016. szept. 19. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
6 hetesen nem kell neki kerek.... a terrárium amúgy jobb döntés lenne. Vagy vevonni valahogy a ketrec alját, hogy ne tudjon felmaszni
2016. szept. 19. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A legtöbb sünis oldal azzal kezdődik, h nem jó a ketrec, mert felmászik a rácson, és leesik...
2016. szept. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
az alsó rácsokat BELÜLRŐL, kb. 15 cm magasságban valamivel lezárni, hogy a süni ne tudjon felkapaszkodni. Ez a lezárás csak ideiglenes, és sokféle lehet: karton, plexi, széles ragasztószalag, valamilyen műanyag: például szétvágott tányéralátét, viaszosvászon terítő, zuhanyfüggöny, stb. De megoldhatod úgy is, hogy valamilyen textilt tekersz a rácsokra.
2016. szept. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy butaság volt a ketrec, de elég magasan kezdődtek a rácsok, azt hittem nem fogja felérni, szerettem volna ha jó sok helye van és nyáron nincs nagyon melege. De hát ez van, ma bevonom plexivel az alsó részt amíg nem tudok neki terráriumot szerezni ilyen nagy méretben. Kereke még nincs, mert azt mondták, hogy csak az két hónapos kortól kaphat és akkor is fokozatosan szoktassam hozzá.

Köszönöm a válaszokat!

2016. szept. 19. 15:03
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, a 3#nak írtam, hogy a kerék hülyeség 6 hetesen.

Kérdező : próbáld eladni a ketrecet. Terráriumot találsz olcsóbban használtan. De akár méretre is csináltathatsz, így minden rendelkezésre álló helyet kihasználsz.. Ugyanúgy szellőzik. És inkább télen kell figyelni a hőre, nem nyáron. Nagyon érzékeny a hidegre, bele is halhat,ha téli álomba merül a hideg miatt.

2016. szept. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ó, te jó ég. Általában nincs nagyon hideg nálunk de még olyan picur, egyszerűen mindentől féltem, szóval majd erre is figyelek.

igen, én is a terrárium csináltatásra gondoltam, már fel is hívtam egy boltot de még két hét kell, addig plexi lesz.

Nagyon nagyon hasznosak voltak a válaszaid, köszi!

2016. szept. 19. 19:26
 10/12 Salx Narval ***** válasza:
Igazatok van nem figyeltem a korára, valóban még ráérsz a kerékkel. Szerintem nem kell feltétlenül terráriumra cserélni, jó úgy ahogy írták, mármint egy 15-20cm magasságú plexi keret.
2016. szept. 20. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!