Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tudnám a nyuszimat...

Hogy tudnám a nyuszimat szelídebbé tenni? Hogy tudnánk, , összebarátkozni"?

Figyelt kérdés
(8 hónapos ivartalanított nőstény nyuszi).Olvastam hogy hagyni kell hogy a kezünkből egyen.Szokta is, nagyon falánk.De utána elmegy.Ha odadugom az ujjam hozzá, mindjárt meg akarja harapni.Lehet azt hiszi hogy kaja.Meg ha simogatom gyorsan odébb ugrál.😢
2016. szept. 20. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

A nyuszi alapvetően nem egy simogatnivaló állat, legalábbis ő nem igényli, nem kedveli. Viszont társas lény, azaz szüksége lenne egy másik nyuszira, hogy ketten legyenek. Egyedül nem jó neki.

Úgy kell szeretni, hogy az neki legyen jó.

2016. szept. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt most hagyjuk jó!!!!!!!!!!!?????

Nincs most ehhez türelmem.Meg van rá az okom amiért nem vettem mellé társat.Légyszíves ne jöjjetek ezzel.

2016. szept. 20. 21:02
 3/4 anonim ***** válasza:

A nyuszik (mint a legtöbb zsákmányállat) hajnalban és napnyugtakor a legaktívabbak a természetes élőhelyükön (erdőkben, füves területeken). Földbe ásott lyukakban laknak, csoportosan élnek, földalatti járataik többfelé is elágaznak. A magas füvet, mely egyben a táplálékuk is, rejtőzködésre használják. Veszély esetén lábdobbantással figyelmeztetik társaikat.


Nem tudom, miért nem megy egyenesen az öledbe a vadon nyula. Tényleg. Igaz, hogy se föld nincs alatta, se fű nincs körülötte, társai sincsenek, a Nap sem süt felette, csak egy vadidegen hely egy idegen fajjal, idegen szagokkal. Ösztöne csak annyit mond: "menekülj!" "De hova?" - kérdi ő.

2016. szept. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mikor kaptad/vetted meg a nyuszkót?

Mert egy nyuszi akkor tud igazán hozzád nőni ha szinte születése óta megvan.

Nekem volt egy nyuszim akit 4 hónapos korába kaptam és nem nagyon szeretett meg minket de azt el is vitettük egy jobb helyre ahol a többi nyuszival lehet.

De volt egy olyan nyuszim aki sajnos 2 hete halt meg.

3 hetes kora óta volt meg és 3 évig élt nagyon szeretett minket és mi is nagyon szerettük őt.

De próbáld meg simogatni szeretgetni és hátha megkedvel.

Sok sikert. :D

2016. szept. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!