Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malacról véleményetek?...

Tengeri malacról véleményetek? 💞

Figyelt kérdés

Októberben lesz 2 kis tengerimalacom.

Írnátok ismertetőket rolluk? Megköszönném.

Hogy mit vegyek a ketrecébe, mit hányszor fürdessem 1 évben, hogy kell etetnem , lehet e többet venni idővel hozzájuk, hány centis egy tengerimalac?


Koszonom a valaszokat ha valaszoltok sok sok puszi🐷


2016. szept. 26. 05:48
 1/9 anonim ***** válasza:
2016. szept. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van sok tengerimalacos oldal. Ideje utánanézned, ha eddig nem sikerült.
2016. szept. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekünk volt vagy négy generációnyi. Jófejek, de sok dolgot nem lehet velük kezdeni. Sokat kuruttyolnak, zacskó csörgés idővel instant fípolás. Az uborka bármikor bármilyen mennyiségben elfogy.


Ami kell nekik: magok, zöldségek, néhány gyümölcs, de az nem annyira, fogkoptató, itató cső, nagy hely, terrárium kicsit jobb lehet, nem löki akkor ki a forgácsot. Kettőt érdemes tartani minimum, egyedül nagyon nem érzi jól magát, képesek bánatból zabálni! Szeretik ha van szénájuk is, ha nem nyüstölöd őket túl sokat, idővel egész kezesek lesznek. Kell nekik valami kuckó, és ha oda bebújt, erővel ne szedd ki. Ha elengeded a lakásban valószínűleg összeszarik és pisil mindent, de a mieink nem nagyon rágtak meg dolgokat. Forgácsot igény szerint kell cserélni, akár kétszer egy héten, nem túl jó érzés nekik a pisis forgácsban aludni. Kb akkora, mint egy csincsilla, ha felnő.


5-8 évig szoktak élni tudtommal, úgyhogy fontold meg, hogy tényleg akarod.

2016. szept. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem vannak tengerimalacaim! Tudok saját tapasztalataimból meríteni, előtte megpróbálok mindenben segíteni, persze okoskodás nélkül, hiszen látom írásod alapján lelkes vagy, és nem szándékom megcsorbítani az örömöd! :)


NAGYON JÓL DÖNTÖTTETEK A 2DB MALACCAL, MIVEL NAGYON TÁRSAS LÉNY, SAJÁT FAJTÁRSA PÓTOLJA A TÁRSAT! FONTOS, HOGY 2 AZONOS NEMŰ MALACKÁT HOZUATOK, HOGY NE LEGYEN SZAPORULAT, MERT A SZAPORÍTÁSÁVAL A MALI ÉLETÉT KOCKÁRA TEHETED, RÖVIDEBB ÉLETTARTAMA LEHET, GYAKORI A NEM HOZZÁÉRTŐKNÉL A VEMHESSÉGI TOXIÓZIS, RITKÁN, VAGY NEM GYÓGYÍTHATÓ!


Sokan, akik hobbi tartók, és szaporítanak, azt állítják, hogy ez tenyésztés, de nem az! A tenyésztők attól tenyésztők, hogy ez a szakértelmük. Ismerik a genetikai szabályokat, és sokkal nagyobb állománnyal foglalkoznak, fajta tiszta utódokat tenyésztenek, egészségeseket! Nehéz feladat. Érteni kell hozzà.


Csupán egy hasznos tanács:

Mielőtt házikedvenc tartása mellett döntesz, beszerzés előtt a választott fajról (esetetben tengerimalac) érdemes tudj annyit, hogy hogy néz ki, pl. hány cm? Egy tengerimalac átlagos mérete kb. 25 cm hosszú felnőtt korára. Mielőtt megvennéd őket, előtte a helyüket kell biztosítanod, hogy legyen hová elhelyezned, ahol kényelmesen mozoghatnak!


Na itt az egyik fontos momentum! Egy 1db tengerimalac ketrece 100X 50cm minimum, mivel az ő mozgásterük nagy, így a hörcsög ketrec nem jó megoldás, túl szűk nekik, elhízhatnak, és az alom is hamarább elpiszkolódik, nincs mozgástér, zsúfolt. 1db malinak is nagyon kicsi. A tengerimalac nem használ futókereket, így azzal nem tudja kielégíteni a mozgásigényét, mint egy höri. Ha megtehetitek akkor a 2 kismalac jövőjére gondolván vegyetek a minimum 100cm-nél hosszabb, és 50cm-nél szélesebb ketrecet, mivel ők is felnőnek, és jobban érzik magukat benne. Használtan olcsóbb, de jó állapotban lévőt is vehettek olcsóbban. Ebben legyen egy házikó, én vettem bele faházikót, függőágyat, textil bújó csövet, melyek kifejezetten kisemlősök részére készültek. Imádnak ezekben feküdni, bujdosni. Popcornoznak, ez az öröm jele :))) ugranak a levegőbe és szaladgálnak. Szénatartót, szénagömböt (szénagömöt az enyémek nagyon szeretik!) :) Műanyag, esetemben fél literes dupla, vagy egy golyós önitatót helyezzetek rá a ketrecre. Kívülről, vagy belógatva is lehet, ha az önitató drótos rögzítésű, ha magas a ketrec. A dupla golyós csöpögés mentesebb. Azt szeretem a legjobban, nem ázik el az alom.

Abból úgy iszik, hogy bekapja, és a nyelvével mozgatja a golyót ezáltal jön ki a víz a szájába. Az üveg önitatót személyszerint nem ajánlanám, mert a malacaim lelökték a heves ivás közben és pakk.. :/ Összetört, no és drágább is.


Ha egyenlőre esetleg van, de kicsi a ketrec, és ha úton van már a 2 pici, akkor próbáljátok meg mielőtt felnőnének, mert gyoras nőnek, egy nagyobb ketrecet venni.


Hát, a fürdetést azt nem szívlelik, félős állatkák ezek, vannak valóban akik fürdetik őket, én max. 1 évben 2X, de könnyen megfázhatnak, így kézmeleg vízben, lavorban, kis puha sörtés kefével, vegyszerezés nélkül, meleg szobában. Amúgy mosdanak ők és tiszták, de ha mindig friss alom van alattuk, feleslegesnek tartom, hiszen trauma nekik, hajszárítót, meg neeee, ne, rettegnek a hangjától, szárazra dörzsöld, ha már vizes, vagy a leg lassabb fokozaton, a gyengébb hőmérsékletet állítsd be, az kevésbé horrorisztikus hang nekik. De ezt én max. akkor tenném, ha az állatorvos mondaná pl. gyógyszeres sampival, ha bőr-szőrzet problémája van. De ha samont akarsz mindenáron, akkor nyúlsampont ajánlok, az jobb az emberinél.


Etetés? Nos lehet kapni ezer féle tápot, mégis a többsége nem ajánlott tengerimalac részére. Vannak tápok, melyeken reklámként van nyúl, hörcsög, tengerimalac, stb. rágcsáló képe, és ezek nem a legjobbak. Amiben kukorica, szotyi van és ilyen hízlaló gabonafélék, azok nem tesznek jót az emésztésének. Csak hízlal, és a kis beleinek egyátalán nem egészséges. Eleve, a nyúl emésztése, a hörié nem egyezik a tengerimalac emésztésével, így ez a közös vegyes táp rossz... A Verse Laga tápokat használom, (Verse-Laga Crispy Muesly Guinea Pigs 2,75kg, és a szintén Verse Laga Crispy Snack fibres-ez általános rágcsáló vitamin 1,75kg) kifejezetten tengerimalac részére kaphatót veszek mindig, ebben nincs kukorica, meg ilyen feleslegek, és olyan tápok vannak benne, melyek válogatottan az ő igényeiknek megfelelően készült, sok sok vitaminnal, naponta 1X és a zacsin rajta is van. Reggel szoktam adni nekik, minden reggel egy időben! :3 Répa, cékla, uborka, alma, petrezselyem, paradicsom ezeket imádják az én malacaim (hirtelen ennyi ugrott be)

K betűs zöldségeket ne adj! Ha a saláta bolti és nem bio akkor azt is TILOS a tartósítószer miatt amit a saláta levele beissza...


Sok C vitaminra van szükségük, erre a Cebion cseppet (ez olcsóbb) vagy amit az állatorvosom ajánlott, a Béres cseppet (ez azért drágább, nem véletlen a gyártó miatt) ajánlom én is. Önitatóba csepegtetve, vagy uborkára közvetlen. Sajnos a tengerimalac szervezete nem képes elegendő C vitamint termelni, ezért használom én is, felváltva a két szert. A víz minden nap legyen friss, én nagyon langyos vízzel kínálom őket télen, hogy véletlenül se fázzon meg a kis torkuk.

ZÖLD friss széna mindig legyen előttük, ezzel eltelítődnek, de nem hízlal, fogukat koptatja. És általában a jó széna üde, zöld és nem poros, én Vitapol szénát adok, ez a kritériumaimnak megfelelt, malacaim imádják.

Minden nap friss víz, akkor is kiöntöm én a régit, ha a vitaminnal együtt még maradt benne. De ha egy nap alatt kifogy az önitató, akkor így töltsd újra, nyáron naponta 2X is kiisszák.


Pisi, kakik: A malacok szúrós szagút pisilnek, (ammóniás) és ezért sem a zárt falú ketrec, sem a terrárium nem megfelelő, mert belélegzik a mérgező gázt, bacikat, ami a pisitől van. Hogy a FAFORGÁCS almot, ne szórják oly könnyedén ki, az alomtálca magassága a kulcs. Ha nem akarsz 10-15 percenként sepregetni, úgy végy egy olyan ketrecet, aminek elég magas az alomtálcája, de nem fedett, mint mondtam, miért... A KAKI NEM BÜDÖS, NORMÁL ESETBEN KEMÉNY, KAPSZULA ALAKÚ :)


Nyúl wc, áhh nem, ők nem használják, vagy kevés sikerrel, mert a szobatisztaságra nagyon nehéz nevelni őket. Az enyémek belefeküdtek, és pisiltek oda is, meg a ketrec más területeire is... Előbb az alapokat tapasztald, így tanulsz tőlük, de addig KÉRLEK, A TE ÉRDEKEDBEN, MÍG NEM VAGY ELÉG TAPASZTALT, ÉS KITARTÓ, ADDIG A TERVEZETT MALAC ÁLLOMÁNYBÓL TÖBBET SZERINTEM, NEEE, NE VEGYÉL, MERT SOK MELÓVAL JÁRNA NEKED, KEZDŐKÉNT HAMAR ELVEHETI A KEDVEDET! Pl. Az alom sima forgáccsal büdi, hamar büdi, pisi szagú, belengi a szobád ha később takarítod, és felcsípheti a malacok talpát is ha nagyon el lennének hanyagolva.

Én az OBI-ban 15kg fapelletet 1600Ft-ért szoktam venni, mivel jó nedv, és szag elszívó, de erre kell vastagon faforgács, hogy ne bökje a talpukat, így tovább kitart az alom. De valaki a fapellett fölé azt a gumis, tapadós fürdőszoba szőnyeget használja. Arról a kakikat le kell söpörni.


Tudod, a tengerimalac tartás, akkor nem bonyolult, ha az alapvető, jól ismert szabályait betartottad, tapasztalsz, akkor menni fog ügyesen, de ahhoz KITARTÁS KELL! Egy mali akár 7 évig, de akár 8 évig is elél.


Most azt érzed, hogy kitartasz mellettük, valószínűsítem lelkesedésedből... javíts ki ha más a véleményed, de ne feledd, minden csoda 3 napig tart sajnos sok hirtelen fellángolásból tartott háziállatos gazdinál... Ha rájuk unsz, akkor ne a szüleid terhére tartsd, hanem önzetlenül, beismeréssel ajándékozd el őket!


Isten őrizz, se lebeszélni, sem kedvedet szegni nem szándékom, de jó előre gondolkozni. A malacaid a 7 év alatt betegek is lehetnek, ilyenkor kell az állatorvosi segítség/beavatkozás, és ha a pénzetek nem engedi, akkor gáz van, így ha van zsebpénzed, nem árt gazdálkodni vele, félretenni. De a malacok sok örömet is okoznak, de ugyanúgy nehézséget is, ha betegek lesznek. Én az egyik rozettásomra 13 ezer Ft-ot hagytam ott az első kezeléskor.


Úgy vélem, Te jó gazdiként tervezel, igyekszel mindenre odafigyelni, és ha kitartóan hű gazdájuk leszel akkor gondolkozz több malacban, persze ha az anyagiak is engedik... Több malac, jóval nagyobb ketrec, vagy mégegy nagy ketrec a másik nagy mellé és mégtöbb ellátás! És ha lehet, saját örömöd miatt, fogadd meg, ne elless malacot. Ha vemhességi toxiózis vagy más komplikációk miatt baja lesz, Te fogsz sírni utána. Azonos neműeket ajánlok.


Most ennyi jutott eszembe. :) Sok örömöt, és további örök lelkesedést kívánok a tengerimalacozáshoz! Szia!

2016. szept. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

az előző mindent leírt szerintem

bár én úgy tudom h a versele laga cavia nature és a versele laga cavia complet a legjobb táp. nálam most idibe vannak csak malacok, de biztos vagyok benne, hogy a jövőben nem lesz sajátom, mert egyszerűen nem szobatiszták. ha kiveszed őket, 20-30 perc után már telebogyóznak és lepisilnek. sőt ennek ők egyáltalában nincsenek tudatában. konkrétan fekszenek, egyszer csak jön belőlük pár bogyó és arrébb se mennek, csak fekszenek tovább, mint ha nem történt volna semmi.

szóval ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne legyen malacod, hanem ha kiveszed őket mindig egy olyan plédre/takaróra rakd őket amit nem baj ha összepisilnek.

2016. szept. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hat koszonom a valaszokat:d es kedves 1 2 kommentelo vagy nemtom hanyadikok voltatok xd fogyatekos nem vok.. utannaa nezmi utannuk neztem!! Csak kivancsi voltam tud e valami NORMALIS ember segiteni egy kis ujat nyujtani. Ismetlem NORMALIS!!!!
2016. szept. 28. 20:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Van aki normálisan válaszol, van aki csak írkál, és sajnos többségében bunkó válaszolók is vannak, akik szándékosan belekötnek minden szavadba, szítják a tüzet. Én is nem egyszer kellett hogy jelentsem a moderátornak a szitokzavakkal gyalázó írásokat, volt aki privátban meg is fenyegetett (persze nem vettem komolyan, hiszen csak a szája jár), volt aki letámadot, le p..csázott, minden... Sajnos szokni kell a nem normális kommentelőket, a semleges válaszokat is... de ahzért a negatív kritikákat is vedd figyelembe, ha nem bunkó hangnemű, vannak akik így akarják a tudtodra adni az infókat. Fogyatékosnak meg senki nem nézett téged, segíteni akartak, és aki részletesen leírja, hogy mi, hogy merre, az sem bántásból teszi, ha normális hangnemben irogat. Amúgy itt ha csak teszteled, hogy milyen válaszok érkeznek, mint említettem, többnyire hideget kapsz, mintsem meleget. Tapasztaltam, sajnos az utóbbi években nőtt a trollok száma, és van aki szerintem szándékosan ír rossz tanácsot.
2016. okt. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt viszont nem írtad le, hogy miről tájékozódtál, és így ezért nem tudtuk, hogy mi az az új, amit jó volna tudnod. Miről szeretnél inkább hallani? Hátha tudok segíteni. A kérdésre válaszoltunk, részletesen is, hogy segítségedre legyünk, mi újra volna szükséged? Írd le, próbálok válaszolni. Amm... amúgy megvannak a malik? Cukik? Mutatsz majd képet? :3 Nagyon édesek, a képfeltöltés.hu-n tudnál linkelni, ha akarsz, én szívesen olvadozom, imádni valóak ezek a muttyok <3
2016. okt. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ari vagy:) jovohet hetvegen erkeznek :))💞💞💞
2016. okt. 6. 17:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!