Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Antibiotikum/fájdalomcsillapít...

Antibiotikum/fájdalomcsillapító beadása étel pürével?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy szabad-e keverni antibiotikumot és fájdalomcsillapítót étellel beadás során?

Étel alatt gondolok itt az almára.

A nyuszim nem hajlandó meginni sem az antibiotikumot sem pedig a fájdalomcsillapítót a fecskendőből. Az antibiotikum még hagyján, tényleg nagyon rossz szaga van, de 1 évvel ezelőtt csak úgy nyalogatta a fájdalomcsillapítós fecskendőt beadás során, azt mindig megitta, de most már azt is ha megszagolja elfut. Pedig arra számítottam, hogy majd megint szépen megissza, mint múltkor és majd csak az antibiotikummal kell szenvedni. (Azt is megitta nagy nehezen, ha végig kentem a fecskendő száját almával.)

Már ha meglátja a fecskendőt fut el, ha próbálok erőszakosabb lenni hogy márpedig te nyuszi ezt most megiszod akkor morog, rohangál, rúg-kapál.

Ezért gondoltam arra, hogy egy-két cikk almát kicsit pürésebb állagúra összetörnék persze nem full pürésre és abba nyomnám bele a gyógyszereket, csak nem vagyok benne biztos, hogy szabad-e egyáltalán kajával keverni gyógyszert? (reggel anti, kora este mikor aktívabb a fájdalomcsill.)


2016. okt. 10. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a dokit, van amit nincs mese bele kell nyomni a szájába, de sok gyógyszert lehet keverni, patkányosoknál pl divat a joghurt és a gyümölcsös babatápszer.
2016. okt. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, hát majdnem a fele a kis szája környékére ment, de lenyalogatta, holnap mindenképpen megkérdezem inkább, nem akarok nagyobb bajt. Egyébként Baytrilról van szó.
2016. okt. 10. 21:42
 3/4 anonim ***** válasza:

A Baytrilnak undorító szaga van, azért nem szeretik :/ Nekem tengerimalacom van ugyan, de nálunk anno az jött be, hogy kisebb fecskendőbe (az 5ml-es helyett 1ml-esbe) szívattam fel az állatorvossal a gyógyszert, annak sokkal kisebb az átmérője és könnyebb bedugni a szájukba. És onnantól hogy bent van már csak egy nyomás és kész is. Szóval én ezt ajánlanám, ha most nagyobb fecskendővel próbálkoztok.

Egyébként a Baytrilra sok kisemlős érzékeny, szóval ha úgy látod hogy a gyógyszer után elmegy az étvágya és órákig nem eszik, akkor ne adj neki többet, vidd vissza az állatorvoshoz és írass fel másik antibiotikumot. Ezt csak azért mondom, mert az én malacom is érzékeny rá és a neten olvasgatva tudtam meg, hogy ez viszonylag gyakori probléma.

2016. okt. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Későn válaszolok, de hátha tudok ezzel a praktikával segíteni másnak is. Nem érzékeny rá szerencsére, sőt, miután megkapta mindig ment is enni egy kis kiegészítő tápot. (Gondolom, hogy elvegye azt a kiábrándító ízt a szájából.)

Én úgy oldottam meg, hogy vannak ezek a Fressnapf-ban kapható kimérős kerek kiegészítő/jutalomfalatok, egyet ráhúztam a fecskendő szájára, és mikor elkezdte enni, gyorsan belenyomtam a szájába a löttyöt. Első alkalommal nagyon megszeppent, rosszul esett neki.

Aztán már az utolsó 1-2 alkalommal mivel ugye már tudta, hogy mi várható, nem kapott rá a jutalomfalatra, ezért mindig a főétkezés előtt jártam túl az eszén (vagy mondhatnám a gyomrán), hisz éhesen mindenre képes, hogy élelemhez jusson. Elég körülményes volt, főleg reggelente, de szerencsére meggyógyult. :) Legközelebb, ezzel a trükkel sokkal egyszerűbb lesz, legalábbis 2-3 alkalommal beadni neki a gyógyszert.

2016. dec. 20. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!