Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért szeretnek a hörik...

Miért szeretnek a hörik ürüléket enni?

Figyelt kérdés
Mikor felveszem a hörim mindig köpdös. Mikor először láttam kakibogyót kiköpni azt gondoltam biztos csak rosszul látok. De mostanra tuti, és nem én tévedek. Hogy kiköpdösi a tápot, szénát, az rendben van, de a kakit? Ezek szerint finomabbnak találja a tápnál és a magocskáknál a saját végtermékét? Így már értem miért nem eszi meg a lisztkukacot és zöldségeket. De akkor is! Nekem ez fura. Miért eszi meg?

2016. okt. 13. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
A hörcsög koprofág állat, ami azt jelenti, hogy bizonyos tápanyagokat a saját ürülékéből nyer ki. Ez teljesen normális, sőt, szükséges a hörcsögöknél, de pl. a tengerimalacoknál is.
2016. okt. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
kóstold meg te is
2016. okt. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
Ahogyan az első leírta, ez teljesen normális ezeknél a fajoknál. Inkább az a baj, hogy hörit tartasz, és eszedbe sem jutott még utánaolvasni, mi is az a höri...
2016. okt. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Az nem jó, ha a pofazacsiját teljesen kiüríti, mert az azt jelenti, hogy fél. Nálam sose szedik ki a kaját a pofazacsiból, ha kiveszem őket. Az meg a másik, hogy ha a saját ürülékét eszi, az vitaminhiányra utal, és nem normális! Egy tenyésztő sem mondja azt, hogy ez normális viselkedés. Mit adsz neki enni, és milyen gyakran?
2016. okt. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Három kis tálkája van. Egyikbe Versele Laga tápot, és magokat (csíkos napraforgó, búza, kevés dió, kevés mogykó) szórok. A másikban csak lisztkukac van, de azokhoz hozzá sem nyúl, talán fél tőlük, mert mozognak. A harmadikban zöldségeket szoktam tenni, pl: uborka, paradicsom, brokkoli, ilyesmiket. Salátát és gyümiket nem adtam neki és nem is fogok.

A helyén a forgácson meg van neki mogyoróág, almaág, fűzfaág (ezeket ajánlotta a tenyésztő). Az itatójában 2 naponta cserélem a vizet.


Ha a mozgás miatt étvágya, hát kereke van, de nem ment bele egyszer sem. Műanyag, rácsra rögzíthető, 17 cm átmérőjű. Tesómtól kaptam nemrég egy állványos, tiszta fém kereket, de azt olvastam az nem jó nekik. Azért próbaként beraktam 5 percre, hogy tudja-e mire való. Na, azt egyből tekerni kezdte, igaz, csak kìvülről. De kivettem, mert eltörheti a lábát. A műanyag viszont nem érdekli. (Az előző hörimet se érdekelte az a kerék, csak odajárt pisilni. Belepisilt a kerékbe mindig, nem a sarokba, nem a homokba. A mostani a homokba pisil)


A höri dzsungi, és 13 hetes.

2016. okt. 13. 14:34
 6/7 A kérdező kommentje:

"Eszembe sem jutott utánaolvasni."


Ez igaz. Csak az első hörimnél olvastam utána. Ez most a második, és nála valóban nem olvastam utána, mert azt gondoltam, ugyanúgy kell tartani a másodikat, mint az elsőt. Ezek szerint tévedtem. De azért is írtam ki ezt a kérdést. Elismerem, hogy valahol hibázok és ezen szeretnék javítani a kommentek alapján. Amúgy az első sosem köpködte ki az ételét, és ugyanebben a ketrecben volt, ugyanilyen körülmények között. A ketrecet netről rendeltem még az elsőnél, 80cm x 50cm-s.

2016. okt. 13. 14:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérlek, lépj be Facebookon a Hörcsög imádók nevű csoportba. Rengeteg fontos dologban szeretnék segíteni neked, de nem tudok ennyi mindent leírni. Ott viszont komplett képes ábrák és fájlok vannak, így könnyen be tudom neked linkelni. :)
2016. okt. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!