Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen hörcsögfajtákat lehet...

Milyen hörcsögfajtákat lehet együtt (párban/két azonos nemü) tartani?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék hörcsögöt, de az interneten mindenütt azt írja, hogy egyedül a legjobb. Én viszont 2-3 szeretnék, de nem akarom, hogy ,,gladiátorkodjanak" a ketrecben... Milyen fajta szereti, ha fajtársai vele vannak? És hol kapható olyan Magyarországon/Szlovákiában?

Esetleg mennyi hely szükséges?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. okt. 28. 21:54
 1/10 anonim válasza:
100%
Roborovszki törpehörcsögöt párban kell tartani. Budapesten van tenyésztő az biztos.
2016. okt. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

a robit lehet párban tartani.

de sokkal elterjedtebb a törpe és az aranyhörcsög. én mindenképp aranyat vagy törpét vennék. egyedül kell tartani őket, de szerintem ez nem baj. legalább biztos nem verekednek össze. robinál is előfordulhat verekedés, én nem kockáztatnék.

amúgy kb 60x40 a minimum terület, de 80x50 cmet szoktak inkább javasolni. de persze ennél is lehet nagyobb,annál jobb

2016. okt. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A robiknál sincs garancia arra, hogy nem verelednek majd, viszont náluk az ritka.
2016. okt. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Platypus ***** válasza:
54%
Nézd meg a sztyeppi lemminget. Nagyon hasonlít egy dzsungáriai törpehörcsögre, viszont társas állat.
2016. okt. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha párban akarod, mind mondták robit, és ha lehet azonos nemű tesókat, általában tesók kevesebbet veszekednek.
2016. okt. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A robikon és a campbelleken kívül mindegyik veszekszik ivarérett kor után a tesóval is. Nagyon ritka a kivétel.
2016. okt. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2016. okt. 29. 20:00
 8/10 anonim válasza:
100%
A roborovszkij,a campell és a kínai csíkos hörcsögöt is együtt lehet tartani.(legalábbis igy tudom)
2016. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Együtt párban/együtt két azonos nemű/mindkettő? De ha már itt tartunk, sok helyre azt ítják, hogy a hörcsögök gyakran harapnak! Ez igaz szerintek/ tapasztalatok alapján?
2016. nov. 6. 09:42
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden állat sokat harap ha nem válik kezessé, én patkányban utazom, közülük van aki megharap ha teheti mert nem nevelte jól az előző gazdája, a másik meg maximum halálra nyalogat.
2016. nov. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!