Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány fajta hal lehet együtt...

Xbellsx kérdése:

Hány fajta hal lehet együtt egy 10 literes akváriumban úgy, hogy nincsenek párban?

Figyelt kérdés
Van egy 10 literes akváriumom. Nemrég vettem bele egy Arany Mollyt, egy borostyán Mollyt, egy plattit és egy mexikói kardfarkú halat (szifót). Kezdő akvaristaként nem tudom megállapítani, melyik fiú és melyik lány. Azt vettem észre, hogy a legnagyobb hal (a szifó hal) mindig nekimegy a többi halnak, de van úgy, hogy az arany molly is. Ezt miért csinálják? Egyáltalán, lehet pár nélkül több halfajtát tartani, vagy amit én csinálok, hogy minden halfajtából csak egyet tartok, az nem jó? Köszönöm a választ előre is! :)
2012. jan. 3. 03:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
10 literbe ne tarts semmit. Legyen 70-100 liter. Ok?
2012. jan. 3. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Salx Narval ***** válasza:
74%
Hát barátom, attól még, hogy kezdő vagy olvasni bizonyára tudsz, ha csak annyi fáradtságot vettél volna, hogy elolvasod megvásárlás előtt, a kiválasztott halak igényeit, tudhatnád, hogy egyik sem tartható 10 literben.Most mit mondjak neked, olvass el egy szakkönyvet, a halakat pedig vidd vissza, mert hamarosan megdöglenek.10 literes akváriumban ne tarts halakat.Az általad említett halak tartásához, 100literes akvárium kellene és némi ismeret.
2012. jan. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Platypus ***** válasza:
100%

Ajánlott halak a jelenlegi felálláshoz: Ruszli, sprotni, hekk, olajos szardínia, aprított tonhal, pangasius filé, pontyszelet.


Élő halat az állatvédelmi törvény szerint nem tarthatsz ekkora helyen. Te is agresszív lennél, ha 5 négyzetméteren lennél összezárva 4 idegen emberrel. Az általad kinézett halak mind közepesen társaságigényesek, ami azt jelenti, hogy minimum 5-6 példányt kell tartani egy fajból, hogy normálisan érezzék magukat.

2012. jan. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Janezs ***** válasza:
Kezdőként ajánlom figyelmedbe az akvarista.hu-n található ingyenes e-book-okat
2012. jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2012. jan. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
kezdetnek nagyon elszúrtad
2012. jan. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Vehettem volna nagyobbat, ha van pénzem, de mivel válság van, és nem vagyok dolgozó ember, hanem egy egyetemista, aki azért küzd hogy kapjon ösztöndíjat, nem volt pénzem nagyobbat venni. Egyébként pedig, nem magamnak vettem. Az állatkereskedésben megkérdeztem, akik ott dolgoznak, és mondták hogy nyugodtan tarthatok benne kis elevenszülő halakat, nekik is ki volt rakva az asztalra egy 10 literes akvárium, benne 10 hallal. Szóval ha már itt tartunk, ők nyilván jobban tudják. Ja még annyit hozzá szeretnék fűzni, hogy most három hal van az akváriumban, és egyik sem döglött még meg :) De azért köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 5. 02:03
 8/13 Platypus ***** válasza:
100%

Ha nincs pénzed, akkor ne vegyél halat, ilyen egyszerű. Garnélákat tarthatnál benne egy kis odafigyeléssel. A "kis" elevenszülő halaid 150 literbe valók, a xifó megnő 10 centisre például. A boltosok szakértelme kis hazánkban a bányászbéka valaga alatt van, és halakat tárolni nem ugyanaz, mint halakat tartani. A díszhalakon akkora az árrés, hogy a kereskedőnek totálisan nem számít, ha a halak fele megpurcan mielőtt megveszik.


Amit csinálsz, az konkrétan törvénysértő. 30 liter alatt nem szabad halat tartani, még a tényleg kisméretű elevenszülőket sem, mint az endler guppi.

2012. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Salx Narval ***** válasza:
60%
Ja barátom, akkor nem minket kelet volna megkérdezni, hanem a boltost és majd akkor is őket kérdezd, amikor hullani kezdenek. Mert, hogy nem érik meg a felnőtt kort az biztos.
2012. jan. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem ebbe a 10l-es akváriumba ponte elég ez a 3hal nekem is a mollyk a kedvenceim. :).Majd még belejössz addig ez is elég lesz kezdő létedre ne hallgass rájuk:)Petőfi se úgy lett költő hogy ahogy megszületett már az volt hanem sok év munkájával vált azzá:):D
2012. jún. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!